Az OMV Petrom Marketing SRL. transzformátor alállomások szállítására kíván szerződést kötni, teljes felszereléssel (közép- és kisfeszültségű elektromos berendezésekkel, ideértve a relékkel való védelmet, az aktív és reaktív villamosenergia-mérést, a hálózati távvezérlést, valamint a vezérlő áramköröket) vagy a részletes munkaterv szerinti részleges felszereléssel, melyek célja a TEN-T közlekedési hálózat mentén meglévő romániai, szlovákiai és magyarországi töltőállomásain telepítendő elektromos ultragyors töltőállomások ellátásához szükséges kimenő teljesítmény biztosítása.
SZÁNDÉKNYILATKOZAT-TÉTELI FELHÍVÁS
Közzé téve 2023. november 2-án, és újra közzétéve 2023. november 22-én
az OMV Petrom, az OMV Slovakia és az OMV Magyarország honlapján
A pályázat tárgya: „Transzformátor alállomások szállítása Romániában, Szlovákiában és Magyarországon”
Hivatkozási szám: 2141/ 30.10.2023 számú szándéknyilatkozat-tételi felhívás
A pályázat hatálya
Az OMV Petrom Marketing SRL. transzformátor alállomások szállítására kíván szerződést kötni, teljes felszereléssel (közép- és kisfeszültségű elektromos berendezésekkel, ideértve a relékkel való védelmet, az aktív és reaktív villamosenergia-mérést, a hálózati távvezérlést, valamint a vezérlő áramköröket) vagy a részletes munkaterv szerinti részleges felszereléssel, melyek célja a TEN-T közlekedési hálózat mentén meglévő romániai, szlovákiai és magyarországi töltőállomásain telepítendő elektromos ultragyors töltőállomások ellátásához szükséges kimenő teljesítmény biztosítása.
A pályázat háttere
A jelenlegi pályázat az „Ultragyors elektromos autótöltés fejlesztése Közép- és Kelet-Európában” című projekt keretében valósul meg, amely az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (CEF) programban, a romániai Közlekedési Minisztérium és a Beruházási és Európai Projektek Minisztériumának támogatásával kapott európai finanszírozást, és az Európai Éghajlat-politikai, Környezetvédelmi és Infrastrukturális Végrehajtó Ügynökséggel (CINEA) kötött finanszírozási szerződést.
A projekt célja, hogy hozzájáruljon az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentéséhez, az elektromos járművekkel való hosszú távú közlekedés elősegítése révén. A projekt konkrét fizikai célja az elektromos járművek töltőállomásainak villamosenergia-ellátását biztosító transzformátor-alállomások beszerzése, amelyek 2 darab, legalább 150 kW teljesítményű töltőponttal állnak majd a lakosság rendelkezésére a TEN-T úthálózat mentén Romániában, Magyarországon és Szlovákiában. További részletek itt találhatók: https://www.omvpetrom.com/en/our-business/low-and-zero-carbon-projects/e-mobility-cef-project.
A pályázat a következő tételekre tagolódik:
1.) 1-6. tétel – Romániában leszállított trafóállomások, összesen 80* trafóállomás, az alábbiak szerint:
2.) 7-9. tétel – összesen 7*22/0,4 kV-os és 630 kVA teljesítményű trafóállomás leszállítása Magyarországon, a következők szerint:
3. ) 10-11. tétel – összesen 11*22/0,42/0,241 kV-os, 630 kVA teljesítményű trafóállomás leszállítása Szlovákiában, a következők szerint:
(*a számok a fejlesztési tervet jelölik, és kötelezőek, azonban kisebb eltérések előfordulhatnak).
A pályázati eljárás minden résztvevője egy vagy több tételre is pályázhat.
A tervezett alállomások hozzávetőleges száma: 98.
A pályázat egy vagy több nyertessel kötött berendezésszállítási szerződéssel zárul. A szerződés legfeljebb 2025. november 9-ig marad érvényben.
Az ajánlattevők kapacitására vonatkozó követelmények
Az OMV Petrom Marketing SRL felkéri a jogosult vállalatokat, hogy jelezzék érdeklődésüket a fent említett berendezések biztosítására. Az érdeklődő vállalatoknak olyan információkat kell benyújtaniuk, amelyek igazolják a szerződés teljesítéséhez szükséges képességeket és releváns tapasztalatot:
- Pénzügyi háttér (D&B kockázati mutatók és pénzügyi információk)
- Hasonló korábbi tapasztalat
Minden potenciális közös vállalatnak/ társulásnak a fent említett információkat a társulás valamennyi partnerére vonatkozóan meg kell adnia.
Az ajánlat benyújtására felkért vállalatok kiválasztása a következő előminősítési kritériumok alapján történik, mint minimumkövetelmény:
- 1-6. tétel – Románia, a berendezéseknek a Román Nemzeti Energiaszabályozó Hatóság (Autoritatea Națională de Reglementare în domeniul Energiei – „ANRE”) engedélyével kell rendelkeznie. A kritérium teljesülését a gyártó ANRE igazolásának bemutatásával kell igazolni.
- 7-9. tétel – Magyarország a berendezéseknek meg kell felelnie a jelenleg érvényes elektromos minőségi szabványoknak (korábban „MEEI”), a magyar DSO követelményeknek, és rendelkeznie kell érvényes CE (Conformité Européenne) jelöléssel. A kritérium teljesülését a berendezések hivatalos dokumentumainak benyújtásával kell igazolni.
- 10-11. tétel – Szlovákia a berendezéseknek meg kell felelnie minden vonatkozó és alkalmazandó szlovák és európai normának, szabványnak és törvénynek, valamint a vonatkozó DSO előírásoknak és követelményeknek, és rendelkeznie kell érvényes CE (Conformité Européenne) jelöléssel. A kritérium teljesítését a berendezések hivatalos dokumentumainak benyújtásával kell igazolni.
- Valamennyi résztvevő vállalat esetében az általánosan elfogadott hitelminősítő intézetek szerint a pénzügyi kockázatnak legfeljebb „Átlagosnak” kell lennie. Az OMV Petrom Marketing SRL az adott résztvevőre vonatkozó D&B jelentést a résztvevő szándéknyilatkozatának kézhezvételét követően szerzi be.
- Minden résztvevő vállalatnak korábbi tapasztalattal kell rendelkeznie a legalább 600 kVA teljesítményű trafóállomások szállítása terén. Ezt egy olyan dokumentum (pl. átadás-átvételi jegyzőkönyv) bemutatásával kell alátámasztani, amely igazolja, hogy a pályázó a pályázni kívánt tétel(ek)nek megfelelő mennyiség legalább 50%-át kitevő, legalább 600 kVA teljesítményű trafóállomást szállított le.
Például, ha egy adott tétel 20 darab, legalább 600 kVA teljesítményű trafóállomást tartalmaz, akkor a hasonló tapasztalatként igazolni kívánt minimális szám 10 darab trafóállomás. Ha egynél több tételre kívánnak ajánlatot tenni, akkor a követelményeket ennek megfelelően kell összevonni.
Az összes követelménynek való megfelelést igazoló dokumentumot az 1-6. tétel esetében angol vagy román nyelven, a 7-9. tétel esetében angol vagy magyar nyelven, a 10-11. tétel esetében angol vagy szlovák nyelven kell benyújtani.
A szándéknyilatkozatok benyújtásának módja
A pályázaton részt venni kívánó vállalkozásnak 2023. december 4-én, hétfőn a nap végéig:
- a lenti címre (e-mailben) írásban meg kell küldenie szándéknyilatkozatát, és
- meg kell jelölnie azon tétel(ek)et, amelyre ajánlatot kíván benyújtani; például: 3 tétel (1., 2., 3. tétel) vagy 6 tétel (1., 2., 3., 7., 10., 12. tétel) és
- be kell nyújtania az előminősítési minimumkövetelményeknek való megfelelés igazolásához szükséges dokumentumokat.
Azok a vállalatok, amelyek megfelelnek az előminősítési kritériumoknak, megkapják a pályázati kiírást, és felkérést kapnak, hogy az SAP Ariba, az OMV Group online beszerzésmenedzsment platformján keresztül nyújtsák be ajánlatukat. A pályázaton való részvételhez az érdeklődő vállalatnak el kell fogadnia az OMV Petrom által küldött SAP Ariba regisztrációs felhívást.
Amennyiben az Ön cége nem regisztrált az SAP Ariba rendszerben, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét, hogy meghívást kapjon a regisztrációra és a részvételre.
A pályázati felhívás érvényességét 2023. november 17., péntektől 2023. december 4., hétfőig meghosszabbítják. A 2023. november 17-ig már benyújtott szándéknyilatkozatokat az előminősítési eljárás során figyelembe veszik. Amennyiben a szándéknyilatkozatot már benyújtó vállalatok szükségesnek tartják, a meghosszabbított határidőig további releváns információkat/dokumentumokat küldhetnek.
Csatolt dokumentum
OMV elektromos töltő pályázati felhívás
Pontosításra irányuló kérések
A kérelem tartalmával kapcsolatos bármilyen felvilágosítást az érdekelt vállalatok legkésőbb 2023. november 28, keddig küldhetnek a crina.tudorie@omv.com e-mail címre.
Crina Tudorie
OMV Petrom S.A.
Telefon:+4 0730 399 469
email: crina.tudorie@omv.com
Az Európai Unió által finanszírozott projekt. A kifejtett nézetek és vélemények azonban kizárólag a szerző sajátjai, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy a CINEA véleményét. Ezekért sem az Európai Unió, sem a CINEA nem felelős.
(X)
További cikkek a rovatban
Vállalati digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/B-24
Digitális termék-innovációs fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/A-24
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
KKV-k digitalizációjának támogatása kombinált hiteltermék keretében (hitel és vissza nem térítendő támogatás)
Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban
KKV-k innovációs képességének támogatása ( GINOP Plusz 2.1.3-24)
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
KKV-k innovációs képességének támogatása
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat az élelmiszer-pazarlás mérésének javítására és az élelmiszer-pazarlás megelőzésének előmozdítására
A tartósan álláskeresők komplex felmérésének és fejlesztésének támogatásával kiegészülő munkakipróbálási pilot program pályázat
GINOP plusz-3.2.1-21 Képzés- és bértámogatás pályázat cégeknek
Generali EnterPrize fenntarthatósági pályázat KKV-nak
Díszkertészeti ágazat kisvállalkozásainak támogatása pályázat – KAP-RD09b-1-24
Visa She’s Next program – pályázat a női vállalkozók támogatására
GINOP Plusz- 1.4.3-24 KKV Technológia Plusz Hitelprogram
SM06 Geotermikus energiaforrások táv- és településfűtéshez pályázat
Munkaerőhiány csökkentését célzó pályázat a szállítmányozás és a személyszállítás területén
Pályázat komplex támogató szolgáltatások a Magyarországon jogszerűen tartózkodók részére – MMIA Plusz-2.2.1-24
Pályázat a városi mezőgazdaság fellendítésére Európában és azon túl!
Hamarosan indulnak a GINOP PLUSZ pályázatok
Elkezdődött a LEADER pályázatok társadalmasítása