Bánk Önkormányzata, a Civilek Bánkért „Kezünkben a jövő” Közhasznú Egyesület és a Fuvallat Kamaraegyüttes szervezésében 2010. augusztus 26-28. között kerül megrendezésre a KAMARAHANG – Amatőr Kamaraegyüttesek I. Bánki Találkozója.
A rendezvény célja, hogy azok a muzsikálni szerető emberek, akik nem zenei pályán tevékenykednek, megmutathassák a világnak zeneszeretetüket, abból fakadó és táplálkozó tudásukat. Rajtuk keresztül célunk felhívni az emberek figyelmét arra, hogy a hangszerek művelőinek aktív tagjai nem csak zeneiskolás gyermekek, illetve a belőlük igen kis százalékban kinövő hivatásos diplomás muzsikusok, tanárok és művésztanárok lehetnek, hanem bárki, aki vágyat érez magában, hogy hangszeren játsszon.
A találkozó célja továbbá, hogy zeneszerető, zeneértő és zeneművelő szülőket „toborozzunk”, akik később gyermekeik érdeklődését is ebbe az irányba fordítják majd.
A rendezvény lehetőséget kínál egy szakmai zsűri előtt való bemutatkozásra és megmérettetésre, melyen a zsűri által megítélt helyezéseken és a kiosztott díjakon kívül egy együttes esélyes a Musica Dilecta díjra, melynek díjazottját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Szenátusa minden évben a leglelkesebb amatőr kamaraegyüttesek, zenekarok és kórusok közül választja ki.
A találkozó ideje alatt Bánk község Tóparti üdülőházában tudunk szállást biztosítani a résztvevőknek. A szállás költségeit a nevezési díj tartalmazza. Az étkezés költségeit a résztvevő együttesek számának ismeretében tudjuk eldönteni, erről a későbbiekben honlapunkon tájékozódhat.
Várjuk tehát olyan amatőr kamaraegyüttesek jelentkezését, melyek tagjai nem rendelkeznek zeneművészeti – tanári vagy művésztanári – diplomával. Csak komolyzenét játszó, felnőtt együttesek jelentkezését várjuk.
A rendezvénnyel kapcsolatos további információért kérem, tekintse meg honlapunkat: www.fuvallat.com/kamarahang vagy érdeklődjön telefonon: 06 20/231 33 23.
RÉSZVÉTELI INFORMÁCIÓK
Olyan együttesek jelentkezését várjuk, melyek tagjai nem rendelkeznek a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Intézetében vagy Egyetemi Tagozatán megszerzett diplomával, de alapfokú Művészetoktatási Intézményben, esetleg Zeneművészeti Szakközépiskolában hangszeres zenét tanultak, majd felsőfokú végzettségüket – fenti végzettségtől eltérő – bármely más szakterületen szerezték meg, tehát nem iskolai vagy ifjúsági növendékzenekarok és nem koncertezésbõl élő hivatásos együttesek.
A Fesztivál célja, hogy a Magyarországon működő amatőr kamaraegyütteseket felkutassa, összegyűjtse, velük közösséget alkosson, számukra teret biztosítson, továbbá a minősítés lehetőségét megadja.
Milyen együttesek jelentkezhetnek?
- Olyan amatőr kamaraegyüttesek jelentkezését várjuk, melyek még a kisegyüttes kategóriába tartoznak
- Legfeljebb egy-egy tag lehet hivatásos muzsikus
- Hangszereik kizárólag akusztikus hangszerek lehetnek
- Bármilyen formáció jelentkezhet
- Az együttesek tagjai önállóan, korábban megszerzett tudásukkal és felkészültségükkel műveljék a kamarazenélést, mindennapi munkájuk, tanulmányaik mellett, kedvtelésből, a zene szeretetétől vezérelve.
- A versenyen nem vehetnek részt elektromos hangszereken (elektromos gitár, szintetizátor) játszó együttesek. Mikrofonok és erősítés nélkül kell bemutatniuk műsorukat.
Az együttesek bármilyen hangszeres összeállításban bemutatkozhatnak.
A versenyen eljátszandó műsor:
- Négy szabadon választott mű négy zenei korszakból: – Reneszánsz, Barokk, Klasszikus, Romantikus
- A műsoridő maximum 20 perc lehet
- Az együttesek szabadon választhatnak komolyzenei darabokat a négy zenei korszakból. Ezek lehetnek kamaraegyütteseknek írt darabok, illetve lehetnek olyan zenekari művek, melyeket az együttesek saját formációjukra hangszerelnek.
A jelentkezési lappal együtt kérünk elküldeni egy „demo” anyagot. A nevezés elfogadásáról és a nevezési díj befizetésérõl e-mailben és postai úton adunk tájékoztatást.
Jelentkezési határidő: 2010. június 15.
Nevezési díj/együttesenként: 15 000 forint
A nevezési díj összege tartalmazza a szállás költségeit is. Az étkezési költség összege a jelentkező együttesek számától függően alakul ki, melyről a későbbiekben honlapunkon pontos tájékoztatást adunk.
Letölthető dokumentumok:
További cikkek a rovatban
„Színpadra fel” – pályázat feltörekvő és hobbizenekarok számára
„Le a kalappal” – Pályázat utcazenész formációk számára
„A jövő zenészei” – pályázat fiatal zenészek bemutatkozására
Dalpályázat sikergyanús szerzemények nemzetközi terjesztésére
Muzsikáló Magyarország pályázat cigányzenekaroknak
Vásáry Tamás-ösztöndíj pályázat
Pályázati felhívás dalszerzőknek, kiadóknak és fordítóknak dalszövegek lefordítására
Kikeltető – pályázat zenei tehetségkutatón való részvételre
Nagyelőadó pályázat
Pályázat kezdő zenei üzleti vállalkozásoknak inkubátor programban való részvételre
Petőfi Nagylemez program pályázat
Keresztény könnyűzenei pályázat
Pályázat közép-európai és balkáni színházi, tánc-, zenei és cirkuszi projektek megvalósítására
Kodály Zoltán zenei alkotói ösztöndíj
Dallamvivők mustra – pályázat iskolai élménykoncertek seregszemléjére
Pályázat könnyűzenei koncerthelyszíneken rendszeres élőzenei koncertprogram megvalósítására
Pályázat induló és kezdő előadók, zenekarok hang- és képfelvételének elkészítésére, turnék és fellépések megvalósításának támogatására
Csoóri Sándor program – Pályázat a népi kultúra közösségteremtő műfajainak támogatására
A Szent István Filharmonikusok Non-Profit KFT. vezetői (Ügyvezetői) munkakör betöltésére álláspályázatot hirdet
„Megújuló zene” – pályázat kamarazenekaroknak
Pályázat Budapest 150 emlékévhez kapcsolódó művészeti és kulturális projektek támogatására
Vásáry Tamás-ösztöndíj – pályázat ifjú zenészek számára
Petőfi Felhő Projekt zenei pályázat
Pályázat művészeti szakmai programok megvalósítására