A Németországban működő Vodafone Institution egy Európában egyedülálló kezdeményezéssel segíti a nők által létrehozott, illetve a nők helyzetének javítását támogató startupokat. Az F-LANE pályázat célja, hogy minél több nő vállalhasson vezető szerepet a technológiai fejlődésben, és világszerte segíthessék társaikat is.
A pályázatra magyar startupok is jelentkezhetnek.
A nyertesek egy hathetes berlini képzés során a szakma legjobbjaitól tanulhatnak, illetve üzleti kapcsolatokat építhetnek.
Az F-LANE partnerei az Impact Hub Berlin és a Social Entrepreneurship Akademie. Az együttműködés célja beazonosítani azokat az innovatív startupokat, amelyek a nőkre koncentrálnak, bátor megoldásokkal igyekeznek válaszolni társadalmilag fontos kérdésekre, és képesek akár globális szinten is változásokat előidézni.
Az F-LANE program hat hetes tanulási és piacra lépési lehetőséget biztosít öt olyan startupnak, amely a technológia felhasználásával a nők esélyegyenlőségét segíti. A nyertes pályázók Berlinben tanulhatnak a legjobbaktól. A tréning ideje alatt biztosított számukra a lakhatás, a mindennapi élethez szükséges fedezet és akár a gyerekekről való gondoskodás is.
A program résztvevőit a területen már bizonyított mentorok segítik, akiktől megtanulható mindaz, ami a startup világban az előrelépéshez szükséges, éppúgy, ahogy a buktatók elkerülésének módjai is. A fejlesztési programok minden esetben egyediek, a pályázók testreszabott fejlesztési és képzési programot kapnak, mentorukat is ennek megfelelően választják ki. A folyamat során a résztvevőknek módjukban áll majd feltérképezni az üzleti lehetőségeiket is, hiszen a Vodafone nemzetközi hálózatán keresztül a világ minden táján tudnak társcégekkel, befektetőkkel egyeztetni.
Elvárás, hogy a startup küldetése túlmutasson a profiton. Alapvető célkitűzés, hogy a technológia alapú ötletnek társadalmi hatása is legyen, amivel javulhat a nők és lányok helyzete a világban.
Elérhető dokumentumok
A képzésre 2016. november 18-ig lehet pályázni a világ bármelyik tájáról.
A program 2017. februárjában indul.
További cikkek a rovatban
Tokiói Biennále – „OSHIBORI Linkage” – nemzetközi művészeti pályázat
A digitális és zöld növekedés ösztönzése az élelmiszeriparban és feldolgozásban interregionális innovációs beruházásokon keresztül
Werner Fenz ösztöndíj – Művészet a köztérben pályázat
„Megújuló zene” – pályázat kamarazenekaroknak
Künstlerstadt Kalbe: Nyári rezidencia pályázat
Független médiumok támogatási program
Emberi Jogi Rövidfilmverseny pályázat diákoknak
Pályázat a bútor-, lakberendezési-, az IT és a zöld/körforgásos gazdaságban működő KKV-k innovációs projektjei és új üzleti modellek kidolgozására
A kulturális kreatív iparágban működő KKV-ék pénzügyi támogatása pályázat
IX. Dorothy Waxman Nemzetközi Textiltervezői Díj
Pályázat nemzetközi fotográfiai fesztiválra
Pályázat a jogállamisági témák a nyilvánosság számára érthetővé és relevánssá tétele céljából civil szervezetek számára
Siemens Media Award
Nemzetközi ösztöndíj újságíróknak
Akademie Schloss Solitude alkotói ösztöndíj pályázat
Videópályázat női feltalálókról
Ösztöndíj művészek, civil társadalmi szereplők, tudósok, újságírók, valamint emberi jogi és környezetvédelmi aktivisták számára
Pályázat gyerekkönyv tervezésre
Ki számomra Szent József? művészeti pályázat
Allianz Foundation Grants pályázat
Alkotóházi pályázat a Dél-Koreai Ázsia Kulturális Központba
Economic opportunities fund pályázat
OPENART 2024 pályázat kiállításon való részvételre
Dekoloniale Berlin Rezidencia program pályázat