A kormányzati portálon megjelent információk szerint 2016. július 1-jétől 5 milliárd forint keretösszeggel indul a családi házak energetikai korszerűsítése és felújítása című pályázat.
A pályázati konstrukciók célja, hogy gyors, megfelelő intenzitású támogatáshoz juttassák a lakosságot az ország egész területén. A támogatások felhasználásával jelentősen javulhat a lakossági energia-felhasználás hatékonysága, csökkenhet a hazai szén-dioxid-kibocsátás, mindez nagymértékben hozzájárul a hazai klímavédelmi és energiahatékonysági célok eléréséhez.
A 2014-ben indult Otthon Melege Program alprogramjaként megjelenő családi házak energetikai korszerűsítése és felújítása pályázat vissza nem térítendő támogatást biztosít a pályázók számára.
A július elején induló alprogram célja a családi házak energetikai korszerűsítése és felújítása.
Ennek során támogatható az épületek homlokzati nyílászáróinak cseréje, homlokzatok hőszigetelése, épületgépészeti rendszerek (pl. kazánok, radiátorok) energia-megtakarítást eredményező cseréje, illetve felújítása és az épület gépészeti rendszeréhez csatlakozó megújuló energiafelhasználás kialakítása (napelemes rendszerek, napkollektoros rendszerek, biomassza kazánrendszerek kiépítése).
Az alprogram meghirdetésekor rendelkezésre álló 5 milliárd forintos keretösszeg elosztása régiónként fog történni, épületszám/régió arányban megosztva.
A vissza nem térítendő támogatásban részesíthető pályázatokat az arányosan elérhető CO2 megtakarítás figyelembevételével rangsorolják.
A keretösszegre való tekintettel kizárólag a hagyományos technológiával 1996 előtt épült és 1995. december 31-ig kiadott építési engedéllyel rendelkező, egy lakásos, legfeljebb 135 m2 fűtött alapterületű, a pályázatot benyújtó magánszemély tulajdonában álló és a pályázat benyújtását megelőzően használatban lévő (lakott) családi házak energetikai korszerűsítésére nyújtható a vissza nem térítendő támogatás az alprogram keretében.
A támogatás az elszámolható költségek 40-55%-ára igényelhető a megvalósítandó fejlesztés összetettségétől függően, ezzel ösztönözve az épületek komplex fejlesztését.
Az igényelhető támogatás maximális összege 2,5 millió forint.
A támogatási kérelmeket a pályázati portálon keresztül, elektronikus úton lehet nyújthatnak be magánszemélyek, ügyfélkapus regisztrációs rendszeren keresztül 2016. július 1-jétől a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig.
A pályázati útmutató a www.kormany.hu oldalon lesz megtekinthető 2016. április 7-től!
palyazatok.org
Változások az Otthon melege program hátterében
Mi várható az Otthon melege programban 2016-ban?
További cikkek a rovatban
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
RRF -6.5.1-23 – Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőknél
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára
Európai nyilvánosság: egy új online médiaajánlat fiatal európaiaknak pályázat
Ezüstgerely művészeti pályázat
A Visegrádi Alap ifjúsági, kutatói és oktatói ösztöndíjai
Új európai kulturális terek – ötletpályázat
STAFÉTA pályázat a tehetséggondozás és a független előadó-művészet támogatása érdekében
Pályázat a NordArt 2024 kortárs művészeti kiállításon való bemutatkozásra (Kunstwerk Carlshütte)
Pályázat szociális gazdaságban tevékenykedő kkv-k fejlődésének ösztönzésére
Petri-díj
Kepesita Collection pályázat
Réka Darida Ösztöndíj Program
Pályázat a militarizmus és a háború elleni feminista aktivizmus támogatására