Az emberi erőforrások minisztere a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ lebonyolításában 2014. októberi megjelenéssel nyílt pályázatot hirdet a Klebelsberg Képzési Ösztöndíj elnyerésére.
A pályázat célja
Magyarország kiválóan képzett, hivatástudattal és megfelelő gyakorlati tapasztalattal rendelkező magyar pedagógus-utánpótlásának biztosítása. A tanári pályát választó egyetemi és főiskolai hallgatók motiválása a hivatásuk szerinti tartós elhelyezkedésre, egyúttal a diplomaszerzést követően álláshely biztosítása, továbbá valamennyi tanárszakot, szakpárt – elsősorban a mellékletben megadott szakokat, szakpárokat – választó pedagógusjelöltek számának növelése, a hazai köznevelés szakos tanári ellátottságának megerősítése.
A pályázat tárgya
A pedagógus pályát választó egyetemi és főiskolai hallgatók ösztöndíjas támogatása azon félévek időtartama alatt, amelyek során az ösztöndíjas hallgatói jogviszonya fennáll, amennyiben az ösztöndíjas a támogatási szerződés aláírásával vállalja, hogy az általa megjelölt három megye egyikében, a Központ által megjelölt köznevelési intézményi kör intézményei közül választva, főállású foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesít, és azt tartósan, de legalább az ösztöndíj folyósítási idejének megfelelő időtartamban fenntartja.
A pályázat forrása
A pályázat forrása a Központ költségvetésében a Klebelsberg Képzési Ösztöndíjprogram (a továbbiakban: ösztöndíjprogram) finanszírozására elkülönített keret. A 2014. évben rendelkezésre álló teljes keretösszeg 361 millió Ft.
A pályázók köre
A pályázat benyújtására az a magyarországi felsőoktatásban tanuló, Magyarországon vagy Magyarországgal szomszédos országban élő magyar anyanyelvű hallgató jogosult, aki a pályázat benyújtásának időpontjában:
- egységes, osztatlan tanárképzést nyújtó felsőoktatási intézménybe felvételt nyert, illetve a pályázat benyújtásának időpontjában már tanulmányokat folytat,
- vállalja, hogy
- a tanárképzésben végzettséget és szakképzettséget szerez, és
- az oklevél megszerzését követően – a támogatási szerződésben foglaltak szerint – a végzettségének, szakképzettségének megfelelő főállású foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesít, illetve tart fenn.
Az ösztöndíj megállapítása
- a) Az ösztöndíj megállapítása az ösztöndíjas jogviszony első félévében az ösztöndíjprogram értékelési szempontjai alapján (10.1. pont) differenciáltan, 25 000 Ft – 75 000 Ft/hó/fő közötti összegben történik. Az ösztöndíj összegére a 10.1 pontban meghatározott értékelési szempontok figyelembevételével a Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Bizottság (a továbbiakban: KÖB) tesz javaslatot a miniszter számára.
- b) Az ösztöndíjas jogviszony második félévétől az ösztöndíjak összegét a KÖB minden tanulmányi félév kezdetén felülvizsgálja a rendelkezésre álló keretösszeg, valamint az Ösztöndíjas utolsó aktív félévben elért kreditindexe figyelembevételével. Az ösztöndíj megállapítása differenciáltan, 0-75 000 Ft/hó/fő közötti összegben történik.
A KÖB meghatározza az adott félévre vonatkozó kreditindex-szintekhez kapcsolódó ösztöndíj összegeket és a következő félévre vonatkozó, ösztöndíjra jogosító kreditindex minimum szintjét. A KÖB az ösztöndíjra jogosító kreditindex minimum szintjéről hirdetményt tesz közzé. A KÖB által meghatározott kreditindex minimum szintjét el nem érő Ösztöndíjasnak a következő félévben az ösztöndíjas jogviszonya fennmarad, de ösztöndíjra ebben az időszakban nem jogosult. A felülvizsgált ösztöndíj összegére a KÖB tesz javaslatot a miniszter számára.
Az Ösztöndíjas az ösztöndíjra a hallgatói jogviszony igazolt fennállása – legfeljebb, az ösztöndíjas jogviszony alapját képező képzésre a tanári felkészítés közös követelményeiről és az egyes tanárszakok képzési és kimeneti követelményeiről szóló 8/2013. (I. 30.) EMMI rendeletben az egyes tanárszakok képzési és kimeneti követelménye szerint előírt képzési idő – alatt az aktív félévekben jogosult. A tanulmányok ütemezése során az Ösztöndíjast a képző intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában rögzített jogok és kötelezettségek illetik meg, illetve terhelik.
Az ösztöndíj folyósítása
Az ösztöndíj folyósításáról az Ösztöndíjas által a pályázati adatlapon megjelölt bankszámlaszámra történő utalással a Központ gondoskodik.
Letölthető dokumentumok
A pályázat benyújtási határideje: 2014. október 20.
A pályázat benyújtása
A pályázatot elektronikusan és papír alapon, postai úton is be kell nyújtani.
A pályázat elektronikus beadásához a Központ honlapján található elektronikus felület áll rendelkezésre: http://osztondij.klik.gov.hu
A felületen a pályázati adatlap elektronikus kitöltésével – az adatok felvezetésével és mentésével – történik a pályázatbeadás elektronikus része. Az elektronikusan már kitöltött adatlapot a felületről kinyomtatva, aláírással ellátva, postai úton is el kell küldeni az alábbi címre:
Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program
1051 Budapest, Nádor u. 32.
A pályázattal kapcsolatosan hiánypótlás benyújtására nincs lehetőség.
A pályázattal az ösztöndíjas szerződés mellékleteit nem kell megküldeni, ezek megküldése a támogatottak esetében a szerződés megkötésekor lesz esedékes.
Elérhetőség
A pályázati felhíváshoz, a benyújtandó pályázathoz kapcsolódóan további információkat kaphat a http://www.klik.gov.hu weboldalon, az osztondij@klik.gov.hu e-mail címen, valamint a megadott honlapon feltüntetett telefonszámon.
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Roma Ösztöndíjprogram pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Pályázat civil szervezetek tagjai számára tanulmányutak támogatására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata