palyazatok.org

Pályázatok – Pályázatfigyelő – Pályázatírás

Cseh Tamás Program

nka pályázatokA Zenei Kollégium nyílt pályázatot hirdet a Cseh Tamás Program keretén belül fiatal pályakezdő előadók, zenekarok első hang- és képfelvételének elkészítésére, valamint a pályára lépést támogató kommunikáció megvalósítására.

Pályázati cél: Fiatal pályakezdő előadók, zenekarok első hang- és képfelvételének elkészítésére, valamint a pályára lépést támogató kommunikáció megvalósítására.

Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.

Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.

Támogatás forrása: a Magyarország 2014. évi központi költségvetéséről szóló 2013. évi CCXXX. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.

A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak összege biztosítja.

A támogatott pályázat esetében a pályázó – a pályázati cél elérése érdekében – köteles a Zenei Kollégium által kijelölt mentorral együttműködni. A mentor tiszteletdíjaként pályázatonként egységesen 200.000 Ft igényelhető.

A jelen pályázati felhívásnak megfelelő pályázók számára élő, színpadi meghallgatásra kerül sor Budapesten, a pályázat beadási határidejét követően, amelyről a pályázók legalább 10 nappal korábban értesítést kapnak. A meghallgatáson való részvétel a sikeres pályázat felvétele. A meghallgatáson a Zenei Kollégium és a kollégium által felkért – a magyar zenei élet képviselőiből álló – zsűri választja ki a Cseh Tamás Program által támogatandó előadókat, zenekarokat.

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 60.000.000 Ft.

Igényelhető támogatás: 2.000.000 Ft pályázatonként.

Altéma kódszáma: 3044/200

Pályázók köre: fiatal pályakezdő előadók, zenekarok, akik igazolni tudják, hogy a pályázat megjelenése előtt legalább 12 hónappal már működtek és a pályázat megjelenése előtti 12 hónapban minimum két nyilvános fellépésük volt.

Igazolásként felhasználhatják a közösségi médiumokban elhelyezett felvételeket, a koncertek hirdetéseit, a próbahelyiségek és koncertszervezők igazolásait, az esetleges fellépési díjakról szóló bizonylatokat.

Pályázat benyújtására jogosultak természetes személyek (előadóként vagy zenekar képviselőjeként), jogi személyek, valamint nem önálló jogi személy esetében a zenekar fenntartója.

Magánszemélyként pályázó előadó pályázatának benyújtásához pénzügyi lebonyolító szervezetet igénybe vehet.

Előadónként, zenekaronként csak 1 pályázat nyújtható be.

A képhordozók gyártási, anyag-és csomagolási költsége, valamint a képfelvétel készítés és utómunka jogcímekre nyújtott támogatás csekély összegű, azaz de minimis támogatásnak minősül, amelyet kizárólag az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló, 2013. december 18-i 1407/2013/EU bizottsági rendelet (HL L 352, 2013. 12.24. 1.o) (a továbbiakban 1407/2013/EU bizottsági rendelet) szabályai alapján lehet nyújtani.

Erre tekintettel az alábbiakra hívjuk fel a pályázók figyelmét:

Az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 2. cikk (2) bekezdése szerinti, egy és ugyanazon vállalkozás részére a folyó pénzügyi évben, valamint az azt megelőző két pénzügyi év során az 1407/2013/EU bizottsági rendelet alapján odaítélt csekély összegű támogatások bruttó támogatástartalma tagállamonként nem haladhatja meg a 200.000 eurónak, közúti kereskedelmi árufuvarozást ellenszolgáltatás fejében végző vállalkozások esetében a 100.000 eurónak megfelelő forintösszeget, figyelembe véve az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 3. cikkének (8) és (9) bekezdését is. [Az átváltásnál az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 35. §-a alapján kell eljárni.]
Az 1407/2013/EU bizottsági rendelet alapján nyújtott csekély összegű támogatás az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének az általános gazdasági érdekű szolgáltatást nyújtó vállalkozások számára nyújtott csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló, 2012. április 25-i 360/2012/EU bizottsági rendeletnek (HL L 114., 2012.4.26., 8. o.) megfelelően nyújtott csekély összegű támogatással a 360/2012/EU bizottsági rendeletben meghatározott felső határig halmozható. Az 1407/2013/EU bizottsági rendelet szerinti csekély összegű támogatás más csekély összegű támogatásokról szóló rendeleteknek megfelelően nyújtott csekély összegű támogatással az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 3. cikkének (2) bekezdésében meghatározott felső határig halmozható.
A csekély összegű támogatás nem halmozható azonos támogatható költségek vonatkozásában vagy azonos kockázatfinanszírozási célú intézkedés vonatkozásában nyújtott állami támogatással, ha a támogatások halmozása túllépi bármely csoportmentességi rendeletben vagy a Bizottság által elfogadott határozatban az egyes esetek meghatározott körülményeire vonatkozóan rögzített maximális intenzitást vagy összeget.
A kedvezményezettnek az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 5. cikkének (1) bekezdése figyelembevételével – az ott meghatározott feltételek teljesítésének megállapítására alkalmas módon – nyilatkoznia kell a részére a támogatás odaítélésének évében és az azt megelőző két pénzügyi évben nyújtott csekély összegű támogatások támogatástartalmáról.
A kedvezményezett kijelenti, hogy – az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 1. cikke (2) bekezdésének kivételével – a támogatást nem használja az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 1. cikkének (1) bekezdésében meghatározott kivételek szerinti célokra, továbbá – az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 3. cikk (2) bekezdésének megfelelően – közúti kereskedelmi árufuvarozás ellenszolgáltatás fejében történő végzése céljából teherszállító jármű vásárlására.
A kedvezményezett köteles a támogatással kapcsolatos iratokat és a támogatás felhasználását alátámasztó bizonylatokat teljes körűen 10 évig megőrizni, továbbá a támogató ilyen irányú felhívása esetén köteles azokat bemutatni.
Pályázati cél megvalósításának időtartama: 2014. november 1.–2015. június 30.

Finanszírozás módja: a 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 78. § (1) bekezdésében foglaltak alapján a költségvetési támogatás folyósítására a beszámoló, vagy részbeszámoló elfogadását követően kerülhet sor, azonban a jogszabály lehetőséget biztosít a beszámoló elfogadása előtt támogatási előleg folyósítására.

Nevezési díj összege/mértéke: A pályázó nevezési díj címen 5000 Ft-ot – amely magában foglalja a 27%-os áfát is – köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Pályázat beadással kapcsolatos információk „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.

A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • előadói tiszteletdíj,
  • mentor tiszteletdíja,
  • szerzői jogdíj(ak),
  • stúdióköltség és utómunka,
  • kép- és hanghordozók gyártási, anyag- és csomagolási költségei,
  • reklám- és propagandaköltség,
  • marketing- és hirdetési költség (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás maximum 10%-a kérhető, a megítélt támogatás maximum 10%-a használható fel),
  • nyomdai előkészítés(i) munkák,
  • nyomdaköltség,
  • képfelvétel készítés és utómunka,
  • grafikai tervezés.

Amennyiben a pályázó a kiírás pontjaiban felsorolt költségektől eltérő költségjogcímet is megjelöl és ahhoz támogatást is igényel, azt röviden indokolnia kell. Erre a rendszer figyelmezteti, e nélkül nem tudja a pályázat kitöltését folytatni. Az eltérő jogcím támogathatóságáról az indokok figyelembevételével a kollégium dönt.

Személyi jellegű költségekre nem igényelhetnek, és nem kaphatnak támogatást. A támogatásban részesített magánszemély a saját nevére kiállított számla ellenében teljesíthet kifizetéseket.

A támogatás során a pályázati összeg terhére az alábbi céloknak kell megvalósulnia:

  • a támogatott pályázó – a pályázati cél elérése érdekében – köteles a Zenei Kollégium által kijelölt mentorral együttműködni,
  • minimum öt, korábban még stúdióban nem rögzített saját zeneszám, minőségi, profi hangstúdióban történő felvétele, rögzítése,
  • minimum egy, újonnan rögzített saját dalhoz kapcsolódó, profi technikával és szakemberekkel rögzített, minőségi videoklip felvétele, elkészítése,
  • a pályázó előadó, vagy zenekar promóciós portfóliójának elkészítése (fotó, logó, sajtóanyagok, alaphirdetési eszközök),
  • pályázó előadó vagy zenekar webes felületének folyamatos működtetése minimum a program megvalósításának végéig,
  • az elkészült hanganyagok, videoklip és promóciós anyagok minimum 300 példányszámban való megjelentetése (Cseh Tamás Program általi – az NKA portálján közzétett minta alapján – a támogatott által elkészítetett egységes formátumú hordozón).

Pályázatot benyújtani az NKA portálján keresztül 2014. szeptember 22-én, éjfélig lehet.

Pályázattal kapcsolatban felvilágosítást telefonon a (36-1) 327-4346-os számon kaphatnak.

LINK: Cseh Tamás program