
A cselekvési támogatások célja pénzügyi hozzájárulás nyújtása a tagállamokban a fogyasztói érdekeket képviselő alternatív vitarendezés formájában segítséget nyújtó szervezeteknek.
Pályázati felhívás a 2013/11/EU irányelv alapján az EU tagállamaiban bejelentett alternatív vitarendezési szervezetek számára pénzügyi hozzájárulást nyújtó cselekvési támogatásokra (SMP-CONS-2023-ADR).
A tevékenységek széles köre támogatható támogatással, feltéve, hogy azok a várt eredményekhez kapcsolhatók.
Ilyen tevékenységek lehetnek például (a felsorolás nem teljes körű):
- ADR-hálózatok támogatása: találkozók, konferenciák, közös eszközök és közös tudás kifejlesztése a hálózatépítés és a bevált gyakorlatok nemzeti, regionális vagy uniós szintű megosztásának javítása érdekében.
- A fogyasztói AVR-rel kapcsolatos tudatosság növelése, beleértve az AVR-hálózatokat, az AVR-rel kapcsolatos ismeretek szélesebb fogyasztói és kereskedői csoportokhoz való eljuttatása.
- Ügykezelés: ügykezelési rendszerek fejlesztése, beleértve az informatikai eszközöket, például az ügykezelési folyamat online migrációja az ügyek jobb és gyorsabb átvilágításának és értékelésének, a vitában részt vevő felekkel való kommunikációnak, az ügyek nyomon követésének, az automatikus fordításnak stb. a megkönnyítése érdekében.
- ADR működési kapacitás: a személyzet képzése a vonatkozó európai jogszabályokkal kapcsolatban, mentorálás, tanulmányutak, adatmegosztás más érdekelt felekkel, valamint tanácsadás annak érdekében, hogy az ADR-szervezetek olyan munkamódszereket és szervezeti modelleket alkalmazhassanak, amelyekkel jobban teljesíthetik küldetésüket.
- A döntéshozatali folyamatot segítő és egyszerűsítő, mesterséges intelligencián alapuló eszközök prototípusának kialakítása vagy beszerzése.
Az e felhívás keretében nyújtott támogatások maximális társfinanszírozási aránya 90%.
A felhívás rendelkezésre álló költségvetése 1 000 000 EUR.
Letölthető dokumentum
A felhívással kapcsolatos további információ itt érhető el.
Pályázat benyújtási határidő: 2023. augusztus 1.