
Az OFA Nonprofit Kft. a Nemzetgazdasági Minisztériummal kötött támogatási szerződés alapján pályázatot hirdet az „Azonnal cselekszünk” elnevezésű támogatási program keretében Munkahelymegőrző támogatás – átmeneti nehézséggel küzdő vállalkozások foglalkoztatási kapacitásának megőrzése érdekében.
Pályázati azonosító: ACS_MEGŐRZŐ
A program alapvető célja a munkaerő folyamatos foglalkoztatásának biztosítása, a csoportos létszámcsökkentésben érintett munkavállalók foglalkoztatásának támogatásával.
Program keretében nyújtott támogatások
Munkahelymegőrző támogatás – átmeneti nehézséggel küzdő vállalkozások foglalkoztatási kapacitásának megőrzése érdekében.
A pályázók köre
A pályázati program keretében a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (továbbiakban: Mt.) 33. §-a, valamint a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991.évi IV. törvény (továbbiakban: Flt.) 58.§ (5) bekezdés c) pontja szerinti munkaadók pályázhatnak, az alábbi kivétellel:
- költségvetési szervek és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek (KSH GFO kód: 3)
- nonprofit és egyéb nem nyereségérdekelt szervezet (KSH GFO kód: 51, 52, 53, 54, 55, 56, 58, 59 /kivétel a nonprofit gazdasági társaság KSH GFO kód 57)
- jogi személyiség nélküli nonprofit szervezet (KSH GFO kód: 6)
- egyéb gazdasági szervezet (KSH GFO kód:7)
- egyéni (nem piaci) gazdasági tevékenység (KSH GFO kód: 8)
- önálló vállalkozó (KSH GFO kód: 23)
Pályázat benyújtására jogosult:
Munkahelymegőrző támogatás – átmeneti nehézséggel küzdő vállalkozások foglalkoztatási kapacitásának megőrzése érdekében támogatásra az az Mt. 33.§-a szerinti munkáltató pályázhat, aki
- a legalább 25 főt érintő, az Mt. 71. §-ban rögzítettek szerinti csoportos létszámcsökkentési szándékát az állami foglalkoztatási szerv részére jelezte, és
- munkaviszonyban foglalkoztatja azon munkavállalókat, akiknek munkaviszonyát a működésével összefüggő okból a munkahelymegőrző támogatás nélkül felmondással megszüntetné.
Rendelkezésre álló forrás
program keretében nyújtott támogatások forrása a Nemzeti Foglalkoztatási Alap foglalkoztatási alaprészének 2014., 2015., 2016., és 2017. évi központi kerete, valamint a Nemzeti Foglalkoztatási Alap foglalkoztatási alaprész 2016. és 2017. évi tartaléka.
Rendelkezésre álló keret: 2.600.690.499 Ft
A pályázat területi korlátozása: A pályázat megvalósításának helyszíne Magyarország
Pályázat tartalma
Munkahelymegőrző támogatás – átmeneti nehézséggel küzdő vállalkozások foglalkoztatási kapacitásának megőrzése érdekében
A vállalkozások foglalkoztatási kapacitásának megtartása, a csoportos létszámcsökkentések megelőzése, a meglévő munkahelyek megtartásának elősegítése, a munkáltatók átmeneti működési problémáinak kezelése, gazdasági szerkezetváltásának, foglalkoztatási struktúraváltásának segítése, valamint a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalók munkahelymegőrzésének támogatása.
Támogatható tevékenységek: Munkahelymegőrző támogatás az Flt. 18. §, valamint a 6/1996. (VII.16) MüM rendelet a foglalkoztatást elősegítő támogatásokról, valamint a Munkaerőpiaci Alapból foglalkoztatási válsághelyzetek kezelésére nyújtható támogatásról (továbbiakban: 6/1996. (VII.16.) MüM rendelet) 18/C. §-ban rögzítettek szerint nyújtható, legfeljebb 6 hónap időtartamra.
a) Munkahelymegőrző támogatás nyújtható a vállalkozások foglalkoztatási kapacitásának megtartása, a munkaviszony megszüntetésének megelőzése érdekében, a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalók részére átmenetileg a korábbinál rövidebb időtartamú munka biztosítása esetén.
A munkáltató támogatásra pályázhat, amennyiben az átmeneti gazdasági nehézségeinek kezelése érdekében, a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalókat a munkaviszony megszüntetésének megelőzése érdekében, – a pályázat benyújtását megelőző hónapban, a munkavállaló munkaszerződésében rögzített munkaidőhöz képest, – rövidebb időtartamú munka biztosításával, munkaviszonyban foglalkoztatja.
A program keretében munkahelymegőrző támogatás kérhető arra a kieső munkaidőre, amikor a munkavállaló – a munkáltató működésével összefüggő okból – ténylegesen munkát nem végez, amennyiben a ténylegesen munkával töltött idő mértéke az Mt. szerinti általános teljes napi munkaidőnél legalább 25%-kal kevesebb, de legalább az általános teljes napi munkaidő felét (4 óra) eléri, valamint a munkavállaló munkaideje a pályázat benyújtását megelőző hónapban a munkaszerződésében rögzített munkaidőhöz képest nem csökken.
A támogatás nyújtásának feltétele, hogy a munkavállalóval kötött módosított munkaszerződés tartalmazza a tényleges, ledolgozott, valamint az elrendelt napi munkaidő-csökkentés miatt le nem dolgozott munkaidőt és az arra járó keresetet, mely az OFA Nonprofit Kft. által kerül támogatásra. A munkáltató a támogatás odaítéléséről szóló értesítést követően a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalóval közösen módosítja a munkavállaló munkaszerződését.
b) Munkahelymegőrző támogatás nyújtható a vállalkozások részére a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalók megtartása, a munkaviszony megszüntetésének megelőzése érdekében
A munkáltató támogatásra pályázhat, átmeneti nehézségeinek kezelése érdekében, amennyiben a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett, munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalót teljes munkaidőben megtartja. Teljes munkaidőnek a létszámcsökkentésben érintett munkavállaló munkaszerződésében a pályázat benyújtását megelőző hónapban rögzített munkaidejét kell tekinteni, mely legalább az Mt. szerinti általános teljes napi munkaidő felét (4 óra) eléri.
Támogatás formája: Vissza nem térítendő támogatás
Támogatás mértéke, támogatásintenzitás, elszámolható költség
Munkahelymegőrző támogatás mértéke a) Munkahelymegőrző támogatás mértéke a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalók részére átmenetileg a korábbinál rövidebb időtartamú munka biztosítása esetén a program keretében a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállaló által a munkáltató működésével összefüggő okból elrendelt napi munkaidő-csökkentés miatt le nem dolgozott munkaidőre eső munkabér és szociális hozzájárulási adó legfeljebb 100%-a támogatható, melynek mértéke nem haladhatja meg a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalónak a támogatás kedvezményezettje által ténylegesen fizetendő munkabére és szociális hozzájárulási adója együttes összegének 25-90%-át. A támogatás havi mértéke munkavállalónként nem haladhatja meg a kötelező legkisebb munkabér 150%-át. A pályázat benyújtásának időpontjában érvényes kötelező legkisebb munkabért kell figyelembe venni. A támogatás legfeljebb 6 hónapra nyújtható.
Elszámolható költség: a munkavállaló által a munkáltató működésével összefüggő okból elrendelt napi munkaidő-csökkentés miatt le nem dolgozott munkaidőre eső munkabér és a ténylegesen átutalásra kerülő szociális hozzájárulási adó
b) Munkahelymegőrző támogatás mértéke a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalók megtartása esetén a program keretében a csoportos létszámcsökkentés által veszélyeztetett munkavállalónak a támogatás kedvezményezettje által ténylegesen fizetendő munkabére és a ténylegesen átutalásra kerülő szociális hozzájárulási adója együttes összegének 25-90%-a. A támogatás havi mértéke munkavállalónként nem haladhatja meg a kötelező legkisebb munkabér 150%-át. A pályázat benyújtásának időpontjában érvényes kötelező legkisebb munkabért kell figyelembe venni. A támogatás legfeljebb 6 hónapra nyújtható.
Elszámolható költség: a munkavállalónak a támogatás kedvezményezettje által ténylegesen fizetendő munkabére és a ténylegesen átutalásra kerülő szociális hozzájárulási adója.
Letölthető dokumentumok
- 1_sz_melléklet_KTG TÁBLÁZAT_ACS_MEGŐRZŐ_2019
- 3_2010. (IV. 2.) KSH közlemény Útmutató a munkaügyi statisztikai adatszolgáltatáshoz
- Pályázati adatlap_ACS_MEGŐRZŐ_2019
- Pályázati felhívás_ACS_MEGŐRZŐ_2019
- Pályázati útmutató_ACS_MEGŐRZŐ_2019
- 1. számú melléklet – X2000-03
- 2. számú melléklet – Kitöltési útmutató
- Közlemény
A pályázat linkje:
A pályázatok benyújthatók:
A pályázati felhívás megjelenésétől folyamatosan, legkésőbb 2020. december 31-ig illetve visszavonásig.
Az OFA Nonprofit Kft. az eredményes pályázás elősegítésének érdekében tájékoztatást és térítésmentes tanácsadást biztosít az OFA Nonprofit Kft. központi irodájának munkatársai (tel.: 06-1-555-2900/6. menüpont) és a regionális irodáinak munkatársai közreműködésével, elérhetőségük megtalálható az OFA Nonprofit Kft. honlapján (www.ofa.hu).
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
RRF-MMSZA-1.0.0.3-23 – Közösségi Tanulóház modellprogram pályázat
Mintaiskola modellprogram pályázat
Bringasztráda program pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat tanya- és falugondnoki busz beszerzése
Magyar Falu Program – Pályázat kommunális eszközök beszerzésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
RRF -6.5.1-23 – Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőknél