A „Díj az Európai Vállalkozások Ösztönzéséért” pályázat Európa-szerte felkutatja és elismeri a vállalkozások és a vállalkozáspolitika legsikeresebb támogatóit, bemutatja a legjobb gyakorlatokat, tudatosítja a vállalkozás hozzáadott értékét, valamint bátorítja a potenciális vállalkozókat.
A Díj 2013-tól 6 kategóriában nyerhető el:
- A vállalkozói kedv ösztönzése: Olyan nemzeti, regionális vagy helyi szintű kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek a fiatalok és a nők körében népszerűsítik a vállalkozói gondolkodásmódot.
- A vállalkozói ismeretek növelése: Olyan országos, regionális és helyi szintű kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek a vállalkozói és a vezetői készségeket javítják.
- Az üzleti környezet fejlesztése: Elismerésben részesíti azokat az országos, regionális vagy helyi szintű innovatív intézkedéseket, amelyek előmozdítják a vállalkozások indulását és növekedését, egyszerűsítik az adminisztratív eljárásokat és a „Gondolkozz először kicsiben” elvet alkalmazzák a kis- és középvállalkozások érdekében.
- A vállalkozások külpiacra lépésének elősegítése: Olyan kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek arra ösztönzik a vállalkozásokat, különösen a kis- és középvállalkozásokat, hogy jobban profitáljanak az Európai Unión belüli és kívüli piacok által kínált lehetőségekből.
- A zöldgazdaság ösztönzése: Olyan országos, regionális és helyi szintű intézkedések és kezdeményezések számára nyújt elismerést , amelyek támogatják a kis- és középvállalkozások részvételét a zöldgazdaságban, javítják a környezeti erőforrásokkal való hatékony gazdálkodásukat, például a környezetvédelmi ismeretek növelése, vagy a finanszírozás által.
- Vállalkozás a társadalmi esélyegyenlőségért: Hatóságok, valamint olyan országos, regionális vagy helyi kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek a kis- és középvállalkozások társadalmi szerepvállalását hangsúlyozzák. Ebben a kategóriában a hátrányos helyzetűek, például munkanélküliek, különösen a tartósan munkanélküliek, bevándorlók, mozgáskorlátozottak vagy etnikai kisebbségből származók vállalkozási erőfeszítéseit is díjazzák.
A Zsűri Fődíját, amely akármelyik kategóriából kikerülhet, az a pályázat kapja meg, amely Európa legkreatívabb es leginspirálóbb vállalkozói kezdeményezésének bizonyul.
A díj elbírálása két fordulóban történik. A jelentkezők kizárólag a nemzeti válogatót követően juthatnak be a Díj európai szakaszába. Egy magas rangú tagokból álló zsűri választja ki a nyerteseket, az ünnepélyes eredményhirdetésre 2013 novemberében kerül sor Vilniusban.
Letölthető dokumentumok
KKV Díj 2013 Eljárási kézikönyv
KKV Díj 2013 Pályázati kiírás
KKV Díj 2013 Jelentkezési lap
További információ a díjjal kapcsolatban: http://www.korman.hu/
http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/best-practices/european-enterprise-awards/index_hu.htm
Nevezési határidő: 2013. június 2.
Nevezési Szabályok
- A nemzeti kiválasztási szakaszba történő pályázat benyújtásával Ön hozzájárulását adja, hogy amennyiben pályázata továbbjut, képviselni fogja Magyarországot a „Díj az Európai Vállalkozások Ösztönzéséért” versenyben.
- A verseny az Európai Unió, a csatlakozó Horvátország, a Versenyképességi és Innovációs programba (CIP) társult országok: Izland Norvégia, Szerbia és Törökország hatóságai számára áll nyitva.
- Ide tartoznak a nemzeti szervezetek, a kisvárosok, a nagyvárosok, a régiók és az önkormányzatok, valamint az állami hatóságok és a vállalkozók közötti állami-magán partnerségek, az oktatási programok és az üzleti szervezetek is.
- A határokon átívelő kezdeményezések elfogadhatók, amennyiben valamennyi érintett ország közösen nevezi be őket.
- A nemzeti kiválasztásra vonatkozó nevezési határidőt a nemzeti EEPA koordinátorok fogják kihirdetni.
- A pályázatok terjedelmét a jelentkezési lapban leírtak szerint kell figyelembe venni.
- A papíron beküldött anyagok nem kerülnek elfogadásra európai szinten – és maximum 5 link megengedett elektronikus formában
- Az európai fordulóra az EU bármely hivatalos nyelvén pályázhatnak
- A pályázatokat az alábbi kritériumok szerint értékelik:
- Eredetiség és megvalósíthatóság: miért sikeres a projekt? Melyek az innovatív vonásai
- Helyi gazdaságra gyakorolt hatás: a sikerességet alátámasztó adatok bemutatása
- A helyi érdekelt felekkel való kapcsolatok javulása: több félnek is haszna származott-e a tevékenység megvalósulásából? Miért vonták be őket, és milyen szinten vettek részt
- Átadhatóság: adaptálható-e a tevékenység Európa valamely másik régiójában is?
- Nevezési díj nincs.
A jelentkezéseket a kkvdij@ngm.gov.hu email címre várjuk.
További felvilágosítás :
Dr. Billo Kármen
nemzeti koordinátor
Nemzetgazdasági Minisztérium
Honvéd u. 13-15,
H-1055 Budapest
Email: kkvdij@ngm.gov.hu
Tel: +36 1374 2582
További információk elérhetők a Díj hivatalos Facebook oldalán és az Európai Bizottság honlapján.
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
SozialMarie Pályázat
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Pályázat helyi vagy országos közügyekkel, társadalmi problémákra irányuló kezdeményezések támogatására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
RRF -6.5.1-23 – Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőknél
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára
Európai nyilvánosság: egy új online médiaajánlat fiatal európaiaknak pályázat
Ezüstgerely művészeti pályázat
Startup Factory pályázat
A Visegrádi Alap ifjúsági, kutatói és oktatói ösztöndíjai
Új európai kulturális terek – ötletpályázat