EU Újságíró Díja – Együtt a diszkrimináció ellen!A nyolc éve alapított „Együtt a diszkrimináció ellen!” EU Újságíró Díja az egyetlen olyan újságírói pályázat az online és a nyomtatott sajtóban dolgozó újságírók részére, amely az Európai Unión belüli diszkriminációval és sokszínűséggel foglalkozik.
A Díj az Európai Bizottság elismerése azon újságírók számára, akik munkájukon keresztül hozzájárulnak a sokszínűség értékének és előnyeinek jobb megértéséhez, valamint a diszkrimináció elleni küzdelemhez.
A versenyre való jelentkezés egyszerű – olvassa el a versenyszabályzatot, majd küldje el írását online módon.
A 2011-es verseny 2011. november 10-én 12.00 órakor zárul (közép-európai idő szerint).
Részvétel a versenyben
Küldje el pályaművét az online nevezési lap segítségével.
A díjra mások is jelölhetnek újságírókat. Az ilyen nevezést azonban csak akkor fogadjuk el, ha a jelöléshez az újságíró hozzájárul.
A verseny 2011. november 10-én 12.00 órakor (közép-európai idő szerint délben) zárul.
Nevezési díj nincs.
Díjak
A versenyben részt vevő újságírók akár 5000 euró értékű pénzdíjban is részesülhetnek.
Európai díjak: Az európai győztes, valamint a második és a harmadik helyezett 5000 euró, 3500 euró, illetve 2500 euró értékű díjat kap.
Nemzeti díjak: A 27 nemzeti verseny győztesei egyenként 1000 euró értékű díjban részesülnek.
A díjak átadása utalványok formájában történik, amelyek utazásra, diszkriminációval vagy sokszínűséggel kapcsolatos konferenciákon vagy szemináriumokon való részvételre, multimédiás berendezések vagy más professzionális eszközök vásárlására, illetve nyelv- vagy egyéb tanfolyamon való részvételre használhatók fel.
A győztesek a díjjal járó összeget vagy annak egy részét egy általuk választott, diszkriminációval foglalkozó civil szervezetnek is felajánlhatják.
Versenyszabályzat
- Minden pályaműnek érintenie kell a Díj témáját, és európai vonatkozással kell bírnia.
- A versenyre nevezett összes cikket kitöltött online nevezési űrlapnak kell kísérnie.
- A pályázatra olyan írások nyújthatók be, amelyek 2010. szeptember 18. és 2011. november 10. között megjelennek vagy megjelentek valamely bejegyzett sajtótermékben.
- A versenyre nevezett minden írásnak eredetileg valamely nyomtatott vagy online sajtótermékben kell megjelennie. Ide tartoznak a gazdasági társaságok, egyesületek vagy egyetemek kiadványai is. A publikációnak helyet adó sajtótermék szerkesztőségi székhelyének az Európai Unió 27 tagállamának valamelyikében kell lennie.
- Minden pályaműnek írott műnek kell lennie. A fényképes vagy audiovizuális elemekből álló pályaműveket nem fogadjuk el.
- A nevezés határideje: 2011. november 10., 12 óra (közép-európai idő szerint dél).
- A versenyre nevező újságírók legfeljebb három pályaművet küldhetnek be.
- Az írásoknak legalább 3500 karakter terjedelműnek kell lenniük (szóközökkel együtt), de hosszuk nem haladhatja meg a 32 000 karaktert (szóközökkel együtt).
- Az írásokat az Európai Unió 23 hivatalos nyelvének valamelyikén kell benyújtani. Ezek a következők: angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, szlovén.
- Egy pályázat több, egymáshoz kapcsolódó cikket is tartalmazhat (például egy interjút és a hozzá kapcsolódó tényfeltáró cikket), de csak akkor, ha az adott nyomtatott vagy online sajtótermék ugyanazon kiadásában jelentek meg.
- Adott időszakban megjelent cikksorozat is benyújtható egyetlen pályaműként, ha a cikksorozat minden része ugyanabban a nyomtatott vagy online sajtótermékben jelent meg.
- Csoportos nevezéseket is elfogadunk, feltéve, hogy az írás elkészítéséhez jelentősen hozzájáruló összes személy (például a kutatást végzők, az újságírók és a szerkesztők) neve szerepel a nevezési űrlapon, és a csoport létszáma nem haladja meg az öt főt.
- A pályaművet harmadik fél is benyújthatja. A szerzőnek azonban hozzá kell járulnia a nevezéshez. A pályázattal együtt ezt a hozzájárulási nyilatkozatot is be kell nyújtani (itt töltheti le a szükséges beleegyező űrlapot).
- Az Európai Bizottság fenntartja a jogot, hogy a benyújtott írásokat prezentációs anyagaiban és a sajtóban felhasználja, valamint az Újságírói Díj és „A sokszínűségért. A diszkrimináció ellen” kampány promóciója keretében bármilyen módon közzétegye.
- A zsűri döntése végleges. A zsűri fenntartja a jogot minden olyan pályamű elutasítására, amely nem felel meg a versenykiírás feltételeinek. A pályázat benyújtásával a pályázók elfogadják, hogy a zsűri döntése ellen semmiféle jogorvoslattal nem élhetnek.
- A versenyre nevező személy a nevezés benyújtásával elfogadja, hogy a versenyszabályzatot elolvasta és megértette.
- A pályázóknak igazolniuk kell (PDF-dokumentummal vagy a pályázatról készült képernyőfelvétellel), hogy a benyújtott anyag valóban megjelent a sajtóban.
- A versenyben való részvétel alsó korhatára 18 év
Bővebben, nevezés: http://journalistaward.stop-discrimination.info/?lang=hu
További cikkek a rovatban
Tokiói Biennále – „OSHIBORI Linkage” – nemzetközi művészeti pályázat
A digitális és zöld növekedés ösztönzése az élelmiszeriparban és feldolgozásban interregionális innovációs beruházásokon keresztül
Vállalkozóvá válás támogatása komplex szolgáltatásokkal és tőkejuttatással pályázat
Werner Fenz ösztöndíj – Művészet a köztérben pályázat
Steirischer Herbst kutatói ösztöndíj
„Megújuló zene” – pályázat kamarazenekaroknak
A Loupe Színházi Társulás arculatpályázata
Künstlerstadt Kalbe: Nyári rezidencia pályázat
Ékszertervező pályázat
Budapest főpályaudvar irodalmi pályázat
Független médiumok támogatási program
Demokrácia Központ Támogatási Program pályázat
Emberi Jogi Rövidfilmverseny pályázat diákoknak
L’ORÉAL-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Magyar Ösztöndíj pályázat
Selyemutak Ifjúsági Kutatási Ösztöndíj
Pályázat a bútor-, lakberendezési-, az IT és a zöld/körforgásos gazdaságban működő KKV-k innovációs projektjei és új üzleti modellek kidolgozására
Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest – FES30 ösztöndíj
Basquiat nyomában – képzőművészeti pályázat
Az “Engedetlenség Leányiskolája” pályázata nő alkotók, női alkotócsoportok, kollektívák számára
Pályázat egyedülálló és családos hajléktalanok személyre szabott programjainak támogatására
A városi ipari örökség új művészeti perspektívái – pályázat fotósoknak és építészeknek
Egypercesnovella-író pályázat
A kulturális kreatív iparágban működő KKV-ék pénzügyi támogatása pályázat
Pályázat Budapest 150 emlékévhez kapcsolódó művészeti és kulturális projektek támogatására