
A 2019/2020-as tanévben ismét meghirdetik a Kinder Joy of moving – A mozgás öröme programot, amelyben továbbra is a gyermekek testmozgása áll a középpontban. A program célja, hogy a gyerekek közösen, csapatjátékosokként küzdjék le az akadályokat, melynek pozitív tapasztalatait mind a magánéletben, mind pedig leendő munkahelyükön hasznosítani tudják majd. A nyertes pályázók tornaterük felújításához max. 1,2 millió Ft értékű támogatást kapnak. Jelentkezési határidő: 2020. március 12.
A Kinder Joy of moving – A mozgás öröme program évek óta elkötelezett az iránt, hogy rendszeres testmozgásra ösztönözze a fiatalokat. A program hitvallása, hogy a sport kiemelkedő szerepet játszik a gyermekek fejlődésében, mert segít nekik megismerni önmagukat, leküzdeni az akadályokat, és hozzájárul ahhoz, hogy sikeres és erős felnőtté váljanak. A Kinder Joy of moving – A mozgás öröme kezdeményezés célja, hogy a mindennapi sportot az aktív életmód részeként vonzóvá tegye a gyermekek számára.
A 2019/2020-as tanévben ismét meghirdetjük a Kinder Joy of moving – A mozgás öröme programot, amelyben továbbra is a gyermekek testmozgása áll a középpontban. Célunk, hogy a gyerekek közösen, csapatjátékosokként küzdjék le az akadályokat, melynek pozitív tapasztalatait mind a magánéletben, mind pedig leendő munkahelyükön hasznosítani tudják majd.
A pályázat témája: Kinder Joy of moving – A mozgás öröme program a 2019/2020-as tanévben
A pályázók köre: A Kinder Joy of moving – A mozgás öröme programra bármelyik magyarországi, nem sport tagozatos általános iskola jelentkezhet.
Az iskolák jelentkezését a következő nyolc területről várjuk:
- Budapest
- Közép-Magyarország: Pest megye
- Észak-Magyarország: Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megye
- Észak-Alföld: Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
- Dél-Alföld: Bács-Kiskun, Békés és Csongrád
- Közép-Dunántúl: Komárom-Esztergom, Fejér és Veszprém megye
- Nyugat-Dunántúl: Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megye
- Dél-Dunántúl: Baranya, Somogy és Tolna
Budapest területéről és a fent felsorolt 7 magyarországi régióból 8-8 általános iskola vehet részt, így országos szinten összesen 64 intézmény képviseli magát a 2019/2020-as Kinder Joy of moving – A mozgás öröme programban. A pályázati határidő lejárta után sorsolással dől el, melyek lesznek a résztvevő intézmények.
A versenyeken a 2., 3., 4. osztályok összlétszámát alapul véve a négy legkisebb és a négy legnagyobb taglétszámú iskola külön-külön versenyzik majd, így a kis iskolák a kis iskolákkal, a nagy iskolák pedig a nagy iskolákkal mérik össze erejüket.
Általános pályázati feltételek:
Azok az általános iskolák jelentkezhetnek a Kinder Joy of moving – A mozgás öröme programra, amelyek
- a jelentkezést megelőzően, 2020. március 12-ig, a testnevelés órán kívül megtartanak egy szabadon választott, minimum 45 perces sportfoglalkozást a tanulóknak, és a sportfoglalkozásról egy rövid, fél A/4 oldalas beszámolót írnak, valamint minimum 3 db fotóval dokumentálják;
- a programba bekerülés esetén vállalják, hogy minimum kéthetente 45 perces edzést/foglalkozást tartanak a testnevelés órán kívül, délutáni sportfoglalkozás keretében, amelyek során a Kinder Joy of moving – A mozgás öröme sorversenyek feladatait gyakorolják a 2., 3. és 4. évfolyam tanulóival, és az edzéseket/foglalkozásokat dokumentálják;
- a programba bekerülés esetén vállalják, hogy összeállítanak és felkészítenek egy 12 fős csapatot a Kinder Joy of moving – A mozgás öröme bajnokság versenyeire a 2., 3., és 4. osztályok tanulóiból az alábbi összetételben:
- 4 fő 2. osztályos tanuló, akik 2011-2012-ben születtek: 2 fiú – 2 lány
- 4 fő 3. osztályos tanuló, akik 2010-2011-ben születtek: 2 fiú – 2 lány
- 4 fő 4. osztályos tanuló, akik 2009-2010-ben születtek: 2 fiú – 2 lány
- fiatalabb versenyzőt lehet indítani az adott korosztályban, de a nemek aránya nem változtatható (6 fiú – 6 lány);
- a programba bekerülés esetén vállalják, hogy részt vesznek a 2019/2020-as tanév során a Kinder Joy of moving – A mozgás öröme program aktivitásain:
- a programindító megbeszélésen, ahol iskolánként egy testnevelő tanár részletes tájékoztatást kap a sorversenyek szabályairól
- a regionális elődöntőkön
- a felkészülés és a versenyek során a 4-4 legtöbb pontot gyűjtő kis – és nagy iskola az országos döntőn;
- a programba bekerülés esetén részt vehetnek az extra ajándékokért folyó játékban, ahol különböző feladatok teljesítéséért további pontokat lehet szerezni. A megszerzett pontokat a tanév végén értékes sporteszközökre lehet beváltani.
A felkészüléshez minden kisorsolt iskola Start+ csomagot kap, melynek tartalma: kosárlabdák, kézilabdák, focilabdák, jelölő mezek, ugrókötelek, bírói sípok, hulahoppkarikák és bóják. A sorversenyek pontos részleteiről és az extra ajándékokért folyó pontgyűjtésről a programba bekerülő intézmények testnevelő tanárai részletes tájékoztatást kapnak a programindító megbeszélésen.
A költségek megoszlása:
A programindító megbeszélés, a regionális elődöntő és az országos döntő költségeit a Kinder Joy of moving – A mozgás öröme program fizeti. A felkészülési időszakban a szervező a Start+ csomagokon és az extra ajándékokon kívül egyéb költséget nem térít, így a felkészítő edzések helyszínét és az edzéseket levezénylő, felügyelő tanárok jelenlétét a pályázó oktatási intézménynek kell biztosítania.
A pályázat fődíja:
A Kinder Joy of moving – A mozgás öröme bajnokság első négy-négy helyezett csapata (4 kis taglétszámú és 4 nagy taglétszámú iskola) felszerelheti tornatermét az általa kiválasztott sportszerekkel és eszközökkel, vagy segítséget kaphat egy iskolai sportesemény megrendezéséhez, illetve – külön megállapodás alapján – hozzájárulást kaphat a tornaterme felújításához mindösszesen az alábbi értékben:
- Első helyezettek: 1 200 000 forint értékben
- Második helyezettek: 800 000 forint értékben
- Harmadik és negyedik helyezettek: 500 000 – 500 000 forint értékben
Kinder Joy of moving – A mozgás öröme EXTRA pályázat a nem kisorsolt iskoláknak:
A Kinder Joy of moving – A mozgás öröme programba pályázó, de a sorsolás alapján a programba be nem került iskolákat is szeretnénk megmozgatni. Azon iskolák, akik nem jutottak be a versenyprogramba, a sorsolást követően – 2020. március 13. és május 17. között – részt vehetnek az egy fordulós Kinder Joy of moving – A mozgás öröme EXTRA programban. Amennyiben minél több tanuló bevonásával iskolai sporteseményt szerveznek, és erről fotókat küldenek részünkre, sorsoláson vehetnek részt, amelyen sportszercsomagot nyerhetnek.
A sportnap megszervezésének költségét az intézményeknek kell vállalniuk. A további részletekről később küldünk információt, illetve azok közzétételre kerülnek a http://www.kinderjoyofmoving.hu honlapon.
Letölthető dokumentum
Jelentkezés módja:
A Kinder Joy of moving – A mozgás öröme programra a mellékelt pályázati űrlap kitöltésével lehet jelentkezni a palyazat@kinderjoyofmoving.hu e-mail címen vagy az alábbi levelezési címen.
Eurolex Consulting Kft.
1052 Budapest
Petőfi Sándor u. 3.
1. emelet 13. ajtó
Jelentkezési határidő: 2020. március 12.
A pályázati feltételek változtatási jogát fenntartjuk. További információ az info@kinderjoyofmoving.hu e-mail címen kérhető.
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
RRF-MMSZA-1.0.0.3-23 – Közösségi Tanulóház modellprogram pályázat
Mintaiskola modellprogram pályázat
Roma Ösztöndíjprogram pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat civil szervezetek tagjai számára tanulmányutak támogatására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására