A Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum az EFOP-1.3.1-15-2016-00001 Cselekvő közösségek – aktív közösségi szerepvállalás c. kiemelt projekt keretében létrejövő kulturális közösségfejlesztő mentorhálózatába kulturális közösségfejlesztő mentor munkatársakat keres, a Cselekvő közösségek projekt Bács-Kiskun / Baranya / Békés / Borsod-Abaúj Zemplén / Csongrád / Fejér / Győr-Moson-Sopron / Hajdú-Bihar / Heves / Jász-Nagykun-Szolnok / Komárom-Esztergom / Nógrád / Somogy / Szabolcs-Szatmár-Bereg / Tolna / Vas / Veszprém / Zala megyékben kialakításra kerülő mentorirodáiba, a projekt időtartamára, heti 40 órás munkavégzésre.
A Cselekvő közösségek projektről
A Cselekvő közösségek projekt a Szabadtéri Néprajzi Múzeum konzorciumi vezetésével, a Nemzeti Művelődési Intézet és az Országos Széchényi Könyvtár konzorciumi tagok közreműködésével valósul meg. A projekt 2016. szeptember 16-ától 36 hónapon át, 2019. szeptember 15-ig tart.
A Cselekvő közösségek projekt a közösségek és ezeken keresztül az egyének önálló cselekvési szándékát és képességét kívánja erősíteni, továbbá a közösségi, együttélési konfliktusokat szándékozik oldani, elsősorban szakmai-módszertani támogatás folyamatos biztosításával. A projekt kulturális intézmények társadalmiasított működését segíti elő azzal, hogy képessé teszi a civil szervezeteket, az önkormányzatokat és helyi kulturális intézményeket az aktivitásukban megerősített közösségek és kezdeményezéseik befogadására, támogatására, a közösségi aktivitás fenntartására.
A projekt szorosan kapcsolódik a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében megjelenő közösségfejlesztési célú pályázati felhívásokhoz: a közösségfejlesztő mentorhálózat elsősorban az e pályázatok keretében támogatást elnyerő települések, szervezetek, továbbá ezen településeken működő kulturális intézmények számára nyújt szakmai-módszertani támogatást.
A megfogalmazott célokat a következő módon kívánja elérni:
- Szakmai-módszertani támogatást nyújt a múzeumoknak, könyvtáraknak és közösségi művelődési intézményeknek.
- Elősegíti az intézmények közötti együttműködést.
- Közösségfejlesztő mentorhálózatot hoz létre és működtet.
- Képzéseket, továbbképzéseket, szakmai műhelyeket, konferenciákat és tanulmányutakat szervez a helyi szintű szervezeteket, intézményeket képviselő szakemberek, hivatali tisztségviselők számára.
- A kulturális intézmények számára kutatásokon alapuló, kulturális közösségfejlesztő tevékenységre vonatkozó modelleket dolgoz ki.
- Tudományos és ismeretterjesztő kiadványokat jelentet meg.
Feladatok:
- Közösségfejlesztő mentorálás, szakmai-módszertani támogatás, tanácsadás és helyszíni jelenlét biztosítása kulturális területen. A közösségfejlesztő, helyi civil részvételt ösztönző kulturális tevékenységek generálása érdekében népszerűsíti a Cselekvő közösségek projekt keretében kidolgozott kulturális közösségfejlesztési, önkéntességi, társadalmiasított intézményi működési módszertanokat, valamint mérési, értékelési modellt, illetve ezek tartalmát megismerteti települési szinten.
- A feladatköre tekintetében érintett települési szereplők (humánszolgáltató – különös figyelemmel a kulturális – intézmények és azokban dolgozó szakemberek, önszerveződő közösségek, lakosokat képviselő szervezet, település vezetői stb.) részére kiajánlja a Cselekvő közösségek projekt keretében kidolgozott képzéseket, a szervezett konferenciákat, tanulmányutakat.
- Szakmai műhelyeket, találkozókat, nyilvános beszélgetéseket, interjúkat, felméréseket szervez, valamint támogatja ezek szervezését települési szinten a kulturális szakemberek, kulturális intézmények munkatársai, a helyi lakosság, polgárok közösségei, civil szervezetek és települési vezetők részére és bevonásával.
- Ösztönzi az általa mentorált település lakosságának részvételét a helyi társadalmi, közösségi, kulturális folyamatokban, bátorítja a civil társadalmi kezdeményezéseket, kapcsolatokat szervez a lakossággal, civil szervezetekkel, kulturális intézményekkel, településvezetőkkel, partnerekkel.
- Létrehozza a helyi közösségek számára fontos, rendezett információkat és tartalmakat, közreműködik a lakossági, közösségi kezdeményezések rögzítésében, a formális előterjesztések készítésében, dokumentálja a közösségi munkát.
- Részt vesz a projekt keretében megvalósuló központi, regionális és helyi rendezvényeken, konferenciákon, közreműködik azok megvalósításában.
- Kapcsolatot épít és ápol a helyi sajtóval.
- Közreműködik a Cselekvő közösségek projekt keretében szervezett kutatásokban.
Elvárások:
- Felsőfokú végzettség
- Minimum 3 év kulturális területen (közművelődési, múzeumi, könyvtári) vagy közösségfejlesztésben szerzett tapasztalat
- A kulturális ágazat átfogó ismerete
- B kategóriás jogosítvány, vezetési gyakorlat
- MsOffice programok használata
- Jó kommunikációs, együttműködő és szervező készség
- Pontos, igényes, precíz munkavégzés, problémamegoldó képesség, proaktivitás
- Büntetlen előélet
Előny:
- kulturális területen szerzett végzettség, mentori tapasztalat
- szakmai ajánlás (múzeumi, könyvtári, közművelődési vagy közösségfejlesztést végző intézménytől, szervezettől, magánszemélytől)
- idegen nyelv aktív ismerete
- saját gépjármű
Amit kínálunk:
- Teljes munkaidőben történő, határozott idejű projektmunka, közalkalmazotti kinevezés keretében, 12 hónapos szerződéssel, a meghosszabbítás lehetőségével
- Versenyképes jövedelem
- Munkával kapcsolatos telefon- és mobilnethasználat, utazási költségek térítése
- Bentlakásos kulturális közösségfejlesztő mentori képzés, szupervízió, folyamatos tanácsadás, önképzés lehetősége
- A munkavégzés helyszínei: megyei mentoriroda, időszakos feladatok a projekt központjában, Szentendrén, a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban, illetve Budapesten, a konzorciumi partnerek székhelyein, valamint külső helyszíneken, elsősorban a munkavégzés helyét jelentő megyében lévő településeken.
A munkavégzés várható kezdete: 2017. január, amely a mentorálási feladatok megkezdését megelőzően a munkavégzésre felkészítő bentlakásos képzéssel indul.
A Cselekvő közösségek projekt időtartama: 2016. szeptember 16. – 2019. szeptember 15.
Felhívjuk a jelentkezők figyelmét, hogy a közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elvekről szóló 1700/2012. (XII. 29.) Korm. határozat 1.6. pontja értelmében a Szabadtéri Néprajzi Múzeum – mint minisztérium irányítása alá tartozó költségvetési szerv – nem létesíthet közalkalmazotti jogviszonyt olyan személlyel, aki a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte és az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt megszerezte. Tekintettel arra, hogy elsődleges szempont a projekt teljes időtartamára vonatkozó foglalkoztatás, kérjük, hogy csak abban az esetben nyújtsák be jelentkezésüket, ha a 2019. szeptember 15-ig az öregségi nyugdíjkorhatárt nem töltik be és az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt nem szerzik meg.
Pályázat részeként benyújtandó íratok, igazolások:
- aláírt magyar nyelvű Europass típusú önéletrajz,
- motivációs levél,
- végzettséget, képzettséget igazoló dokumentumok
- szakmai ajánlás.
A pályázat benyújtásának határideje: 2016. október 25.
A pályázat benyújtásának módja:
Elektronikus úton a csk.mentorhalozat@sznm.hu címre, valamint postai úton, 1 példányban a Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ: Szentendre, 2000 Sztaravodai út Pf. 63 címre. Kérjük, az elektronikus levél tárgyában tüntessék fel, hogy melyik megyére pályáznak, illetve a borítékra írják rá:
„Jelentkezés [választott megye megnevezése] megyei kulturális közösségfejlesztő mentor” munkakörre.
További Információ: SZNM-MOKK Róznerné Lipcsey Zsuzsanna, tel: 06 26/502576,csk.mentorhalozat@sznm.hu
További cikkek a rovatban
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Nyári diákmunka pályázat
Művészeti program pályázat
Kukába az élelmiszerpazarlással plakáttervező pályázat
Nyílászáró felújítási pályázat magánszemélyek részére – Budapest Erzsébetváros
Pepita ösztöndíj egyetemi és főiskolai hallgatók
Pályázat médiaművészeti projektfinanszírozásra
eidolon ösztöndíj – fotográfiai ösztöndíj
„Színpadra fel” – pályázat feltörekvő és hobbizenekarok számára
A Budapesti A Bethlen téri színház fogadótereinek megújítása és energetikai korszerűsítése – építészeti ötletpályázat
„Le a kalappal” – Pályázat utcazenész formációk számára