Pályázat, olyan non-profit szervezetek, non-profit gazdasági társaságok, valamint szociális szövetkezetek számára, amelyek hátrányos helyzetű csoportok életminőségét javítják fenntartható módon, társadalmi vállalkozás megvalósításával, működtetésével.
Az UniCredit Alapítvány és az UniCredit Bank Hungary Zrt. a rendelkezésükre álló eszközökkel olyan szervezeteket és innovatív kezdeményezéseiket szeretnének segíteni, amelyek fenntartható módon csökkentik a hátrányos helyzetű csoportok gazdasági kiszolgáltatottságát.
Ennek szellemében az UniCredit Alapítvány a NESsT közreműködésével pályázatot ír ki magyarországi székhelyű, non-profit (civil, nem kormányzati) alapítványok és egyesületek, non-profit gazdasági társaságok, valamint szociális szövetkezetek számára.
A pályázat célja, olyan projektek támogatása, amelyek hátrányos helyzetű csoportok életminőségét javítják fenntartható módon, társadalmi vállalkozás megvalósításával, működtetésével.
A társadalmi vállalkozás definíciója: olyan professzionálisan tervezett és menedzselt hosszútávon fenntartható üzleti tevékenység, amelynek elsődleges célja egy társadalmi probléma kezelése. Jelen pályázat keretében olyan társadalmi vállalkozások jelentkezését várjuk, amelyek a hátrányos helyzetű csoportok méltó megélhetésének hiányára adnak megoldást.
A Lépj Velünk! társadalmi innovációs programba induló és már működő társadalmi vállalkozások is jelentkezhetnek. A lentebb részletezett kiválasztási folyamat végén a legfeljebb három legígéretesebb pályázó összesen 60.000 euró összegű vissza nem térítendő pénzügyi, valamint 12 hónapos szakmai és készségfejlesztési támogatást kap.
A különböző fejlettségi szintű (a továbbiakban „induló”, „illetve” működő) pályázókat két külön kategóriában értékeljük.
Az „induló” kategóriában kettő, a „működő” kategóriában egy vállalkozást díjazunk.
Előzmény nélküli kezdeményezés nem támogatható. A társadalmi vállalkozás működése nem feltétel, de a pályázónak referenciával kell rendelkezni a társadalmi problémával és a támogatni kívánt célcsoporttal kapcsolatban.
Mit nyerhetnek a pályázók a programban?
Pénzügyi támogatást:
- A szakmai zsűri vissza nem térítendő pénzügyi támogatással ismeri el a felhívás céljaihoz leginkább illeszkedő legfeljebb 3 pályázót, összesen 55.000 euró összegben, melyet a nyertesek a tervezett társadalmi vállalkozás elindítására, vagy a már működő társadalmi vállalkozás fejlesztésére használhatnak fel. A megpályázható összeg induló vállalkozás kategóriában maximum 15.000 euró, működő társadalmi vállalkozás kategóriában maximum 25.000 euró.
- Az UniCredit Bank Your Choice Your Project munkatársi szavazáson való részvétel lehetősége: a nyertesek a támogatási projekt során figyelemfelkeltő vizuális beszámolót készítenek a vállalkozásfejlesztés eredményeiről (videó, prezentáció, fotók, stb. formájában), ami alapján a bank munkatársai szavaznak arról, hogy melyik pályázó kapja meg a további 5.000 eurós díjat.
- 12 hónapnyi ingyenes, személyre szabott készségfejlesztési támogatást a társadalmi vállalkozás elindításához vagy megerősítéséhez. A legfeljebb három díjazott pályázó fejlesztési tervének megvalósulását a NESsT és az UniCredit vezető menedzserei egyéni tanácsadással és közös workshopokkal segítik 12 hónapon keresztül. A mentorálási folyamat része a nyertesek támogatása a beszámoló elkészítésében és az UniCredit Bank Your Choice Your Project munkatársi szavazásra felkészülésben.
- Amennyiben a már működő vállalkozás kategóriában a díjazott szervezet illeszkedik a NESsT stratégiai céljaihoz, a vállalkozás meghívást kap a NESsT kiválasztási folyamatában való részvételre és a kritériumok teljesítése esetén hosszú távon csatlakozhat a NESsT inkubációs portfóliójához.
Kik pályázhatnak?
A Lépj Velünk” társadalmi innovációs programra pályázhat minden olyan magyarországi székhelyű alapítvány és egyesület, non-profit gazdasági társaság, valamint szociális szövetkezet, amelyet a bíróság 2016. december 31-ig jogerősen nyilvántartásba vett, amely az alapszabályának, illetve a létesítő okiratának megfelelő tevékenységet ténylegesen folytatja, és amely megfelel az alábbi feltételeknek:
- Induló kategóriában (is) a szervezet legalább egyéves tapasztalattal rendelkezik a megcélzott társadalmi problémával és támogatni kívánt célcsoporttal.
- A társadalmi vállalkozás kedvezményezettjei magyarországi hátrányos helyzetű csoportba tartoznak (például mélyszegénységben vagy fogyatékkal élők, veszélyeztetett élethelyzetű fiatalok, etnikai kisebbségek, egyedülálló szülők vagy más perifériára szorult, illetve veszélyeztetett személyek).
- Az a szervezet is pályázhat, amelyet a bíróság 2016. december 31. után vett jogerősen nyilvántartásba, de legalább 18 hónapos dokumentálható tevékenységet tud a célcsoporttal felmutatni.
- A NESsT portfólió jelenlegi és alumni tagjai abban az esetben pályázhatnak, ha társadalmi
vállalkozásuk 2 évnél nem régebben indult.
A pályázaton nem vehetnek részt:
- for-profit formában működő szervezetek;
- politikai pártok vagy mozgalmak és ezek szervezetei;
- közintézmények alapítványai;
- állami tulajdonban lévő non-profit gazdasági társaságok;
- olyan szervezetek, amelyeknél megfigyelhető a diszkrimináció, vagy amelyek tagságukat faji, vallási, életkori, nemi alapon vagy születési hely szerint korlátozzák;
- olyan vallási szervezetek, amelyeknek filozófiája, szabályzata, küldetése vagy hivatalos dokumentációja konkrét hitvallást vagy hitrendszert támogató propagandát tartalmaz;
- amatőr vagy professzionális sportegyesületek – kivéve, ha tevékenységük kifejezetten a hátrányos helyzetűekre irányul;
- bank által létrehozott alapítványok; olyan szervezetek, melyek nem a pályázati kiíráshoz illeszkedő céllal jöttek létre;
- olyan szervezetek, amelyekben tisztséggel vagy tagsággal rendelkeznek a NESsT, az UniCredit Bank és az UniCredit Alapítvány tanácsadói, munkavállalói, azok házastársai és/vagy közvetlen hozzátartozói.
Letölthető dokumentumok
Pályázatok beküldési határideje: 2017. december 17.
Hogyan kell pályázni?
Pályázni a lepjvelunk oldalon keresztül a „Jelentkezem” gombra kattintva, vagy a lepjvelunk@nesst.org címen közvetlenül lehet.
Az elektronikus levél tárgy rovatának megjelölése a következő legyen:„Lépj Velünk! 2017” – A SZERVEZET NEVE (a pályázó szervezet nevének megfelelően)
A pályázat beadásának határideje: 2017. december 17. 24.00 óra
Elektronikus úton beküldendő pályázati anyagok:
- a www.unicreditbank.hu/lepjvelunk oldalról letölthető Pályázati Adatlap kitöltve, aláírva, lepecsételve, scannelve (pályázati felhívás 1. sz. melléklete).
- valamint a következő mellékletek:
- Létesítő okirat szkennelve;
- 15 napnál nem régebbi kivonat a szervezet nyilvántartását vezető törvényszék nyilvántartásában szereplő adatokról;
- Utolsó közhasznúsági beszámoló (2017-ben bejegyzett szervezetek esetében kiváltható a legalább 18 hónapnyi szakmai munka hitelt érdemlő bemutatásával);
- Aláírási címpéldány szkennelve;
- 30 napnál nem régebbi NAV 0-s igazolás, vagy a köztartozásmentes adózói adatbázisból (KOMA) lekért adatlap;
- Aláírt, lepecsételt, scannelt Nyilatkozat (pályázati felhívás 2. számú melléklete).
A hiányos pályázati dokumentációt benyújtó szervezetek pályázata esetében hiánypótlásra kizárólag a pályázati határidőn belül van lehetőség. Határidőn túl benyújtott hiánypótlás a pályázó szervezet automatikus kizárását jelenti.
A nyertes pályázóknak az eredményhirdetést követően a támogatási szerződés aláírását megelőzően a hivatalos eredeti dokumentumokat papíralapon is be kell nyújtania.
További cikkek a rovatban
Vállalkozóvá válás támogatása komplex szolgáltatásokkal és tőkejuttatással pályázat
Interreg VI-A IPA Magyarország-Szerbia Program I. pályázat
A Loupe Színházi Társulás arculatpályázata
Ékszertervező pályázat
Budapest főpályaudvar irodalmi pályázat
HUSK-2302 pályázat a természeti erőforrások védelmére, a helyi örökség megőrzésére és közös kockázatviselésre
Független médiumok támogatási program
Út, híd, járda építése és felújítása pályázat
“Együtt Ukrajnáért” – pályázat civil szervezetek számára
Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest – FES30 ösztöndíj
Basquiat nyomában – képzőművészeti pályázat
Az “Engedetlenség Leányiskolája” pályázata nő alkotók, női alkotócsoportok, kollektívák számára
Pályázat egyedülálló és családos hajléktalanok személyre szabott programjainak támogatására
Pályázat társasházak és lakásszövetkezetek korszerűsítésére, üzemeltetési beruházások előmozdítására, közösségi kezdeményezések ösztönzésére
A városi ipari örökség új művészeti perspektívái – pályázat fotósoknak és építészeknek
Egypercesnovella-író pályázat
Pályázat gazdasági vállalkozások kialakítására
Pályázat Budapest 150 emlékévhez kapcsolódó művészeti és kulturális projektek támogatására
Pályázat külhoni szervezetek működésének, fejlesztéseinek és eszközbeszerzéseinek támogatására
Vásáry Tamás-ösztöndíj – pályázat ifjú zenészek számára
Dózsa Imre-ösztöndíj – táncművészeti hallgatói össztöndíj
Tervezői pályázat bútor, lakáskiegészítő és textiltermék kategóriában
Terézváros díjai képző- és iparművészeti pályázat
Pályázat sportegyesületek számára