MINDENGYEREK KONFERENCIA PÁLYÁZATI FELHíVÁS Workshop tartására a KIHÍVÁSOK A MAGATARTÁSZAVAR KEZELÉSÉBEN – LEHETŐSÉGEK A PROBLÉMA POZITÍV MEGKÖZELÍTÉSÉRE című sávban.
Mottó: „Az önkontroll tanítható”
A 2011. évi MindenGyerek konferencián ebben a sokakat érintő témában kívánunk új szempontokat, bevált módszereket, gondolatébresztő esetelemzéseket, pozitív tartalmú megoldásmódokat bemutatni.
Az elmúlt években zajló társadalmi, gazdasági, oktatás- és szociálpolitikai változások számos ellentmondásos és bizonytalan helyzetet teremtettek a magatartási problémákkal küzdő gyerekek nevelésének, oktatásának, kezelésének lehetőségeiben. Miközben a problémák száma növekedett és a megjelenési formák változatosabbá váltak, aközben a zavart és zavaró, testi és lelki fájdalmat átélő és fájdalmat okozó gyerekek kezelésének eszközeiben nem születtek hasonló ütemben új, egyszerűen alkalmazható, eredményes és széles rétegeket elérő, átfogó módszerek.
Tapasztalataink szerint a helyi és egyéni kezdeményezések száma nagy, sikereik hangja azonban sok esetben nem töri át a magatartászavart, mint megoldhatatlan és kezelhetetlen problémát definiáló és átszövő hangzavart.
Célunk a MindenGyerek konferencián is felhívni a gyerekekkel foglalkozó szakemberek, szülők és gyerekek, illetve döntéshozók figyelmét arra, hogy a magatartászavar önmagában létező jelenség. A problémás viselkedés megjelenését nem kizárólag a gyerek vagy fiatal szociális helyzete, etnikai hovatartozása, tanulási nehézsége, pszichés vagy mentális állapota határozza meg.
A problémát okozó magatartási minták kezelésének vannak olyan módszerei, eszközei, lehetőségei, amelyek kizárólag a viselkedésre és a gyerekkel, fiatallal kialakítható bizalomteli, tiszteletteljes kapcsolatra épülnek. A konkrét viselkedés megragadása és a változásba vetett pozitív hit biztosítja ezen megközelítések sikerességét, és azt, hogy ezek a kezdeményezések nem vesznek el az összetett problémahalmaz kezelésében.
Célunk, hogy a mindennapi köz-beszéd, a társadalmi párbeszéd, a pedagógia és a média szóhasználatát olyannyira jellemző büntető és tiltó, negatív jelentéstartalmú szavak és gondolatok jellegét megváltoztassuk.
Az új utak a büntetés helyett a gyerekek érzelmi szükségleteinek feltárása irányába mutatnak. A gyerek viselkedésére adott megszokott reakciók helyett mutassuk meg és tárjuk fel a gyerekek szükségleteire való válaszadás korrektív, gyógyító hatását.
A MindenGyerek konferencia „Magatartászavar” sávjának kurátora, a Pressley Rideg Magyarország Alapítvány olyan partnereket, előadókat keres, akik munkájuk és mindennapjaik során a fenti célok és értékek mentén haladnak és vállalják, hogy gondolataikat, módszereiket, eredményeiket lendületes és konstruktív módon, a tehetetlenség érzését maguk mögött hagyva mutatják be a MindenGyerek résztvevőinek.
A téma szerteágazó jellege miatt arra kérünk minden jelentkező előadót, hogy az alábbi három terület valamelyikébe illessze be a workshopját:
A magatartászavar, mint jelenség meghatározása (elmélet)
Mi a magatartászavar? A workshopok célja ebben a sávban, hogy definiálják a magatartászavart, elválasszák a tanulási, pszichés, mentális betegségektől, zavaroktól; a társadalmi jelenségek, szociális vagy etnikai hovatartozás lehetséges viselkedésre gyakorolt hatásaitól. Meghatározzák a hatékony kezelések mögött rejlő elméleti hátteret. Célja továbbá ennek a területnek a magyarországi és külföldi szakirodalom áttekintése, illetve a magatartászavarral kapcsolatos megközelítések változásának bemutatása.
Pozitív válaszok a magatartászavar kezelésében (módszerek, gyakorlat)
A gyakorlatban már alkalmazott innovatív, pozitív pedagógiai vagy pszichológiai vagy szociológiai, társadalomtudományi elméleten alapuló módszerek, eszközök bemutatása. Várunk egyéni és csoportos módszereket bemutató előadókat, akik kitérnek a módszer, eszköz bevezetésének körülményeire, a sikeres bevezetés kritériumaira és konkrét javaslatokat, ötleteket mutatnak be a résztvevőknek, felhívják a figyelmet a nehézségekre, lehetséges buktatókra, a továbblépés lehetőségeire.
Határterületek szerepe a magatartászavar pozitív kezelésében
A workshopok célja ezen a területen a pedagógia, pszichológia-pszichiátria és gyermekvédelem határterületein dolgozó szakemberek és szakmák (pl: büntetés végrehajtás, jog, egészségügy, szülők közössége, ifjúságszociológia) magatartászavarral kapcsolatos ismereteinek, a szakterületen folyó munkának támogató jellegű bemutatása. A különböző határterületek megjelenése biztosítja azt, hogy a magatartászavarnak, mint önálló problémának a megjelenéséről és kezelési lehetőségeiről alkothassanak a résztvevők egységes képet.
A workshop javaslatokat a workshop szervezőbizottsága fogja elbírálni a következő kritériumok alapján
- A workshop megfelel a megjelölt témának (a fenti három téma közül az egyiknek) és a magatartászavar szakterületének, illetve a pályázati kiírás szemléletének.
- A workshop javaslat világos és jól megfogalmazott.
- A workshop a résztvevők számára kézzelfogható eredményeket és készségeket nyújt.
- A workshop formája és az alkalmazott módszerek megfelelnek a javasolt témának.
- A workshop témája hiánypótló.
- Az előadó rendelkezik a megfelelő képesítéssel és/vagy gyakorlattal a javasolt témában.
Minden workshop 90 perc hosszúságú lesz.
Javasoljuk, hogy a workshopba építsenek be gyakorlati, módszertani elemeket vagy kutatási eredményeket is!
Kérjük a kitöltött jelentkezési lapot legkésőbb 2010. október 18-ig küldje vissza!
A jelentkezés elfogadását legkésőbb 2010. november 17-ig visszaigazoljuk.
A kitöltött jelentkezési lapot kérjük küldje
Rózsa Mónika részére az
mrozsa@pressleyridge.org email címre
vagy a (1) 785-4242 faxszámra!
Letölthető dokumentum
Bátorság Köre meghívó
Bátorság Köre – jelentkezési lap
Forrás: http://www.pressleyridge.org
További cikkek a rovatban
Népi építészeti program – szakmai előkészítésre pályázat
Culture Moves Europe / Egyéni mobilitási program pályázat 2024
Művészeti ösztöndíj pályázat az egészséges óceánért (ART4SEA)
Aktív turizmus fejlesztése TOP_Plusz-6.1.4-23 pályázat
Interreg VI-A – Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna Program – Pályázat határon átnyúló együttműködésekre
MRG “MARIO” program pályázat kisebbségi érdekvédelem fókuszú civil szervezetek számára
Tiéd a holnap! – A jövő kreatív tehetségét várja a MOME! ösztöndíj
Sporttámogatás pályázat szociálisan rászoruló intézmények számára
Rászoruló kiskorú gyermekek (illetve az őket ellátó és segítő intézmények) sporttámogatása
Gyógyszerészet pillanatképekben fotópályázat
Katona Kiss Ferenc és neje Túri Júlia képzőművészeti alapítvány ösztöndíj pályázat
Mészáros Lázár honvédségi ösztöndíj
Összesen négyszáz millió forintot oszt ki a Kormány külhoni lovas szervezetek számára
Nemek közötti egyenlőségi index az EU tagállamaiban: Politikai kontextus és statisztikai elemzés pályázat
Személygépkocsi beszerzés támogatása kerekesszékkel közlekedő személyek részére
Pályázat lovas sportok, lovas hagyományőrzés, lovas turizmus, lovas terápia, lovas rendezvények támogatására
Logó és szlogen pályázat
Pályázat nemzetiségi civil szervezetek 2024. évi költségvetési támogatására
Gyakornoki program a 24.hu-nál! pályázat
KBr Photo Award – nemzetközi dokumentarista fotópályázat
Civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása
Rijksakademie Residency – rezidencia program (Amszterdam) pályázat
Pályázat szakmai tevékenységek fejlesztésére és megújítására képzőművészek számára
Alkotói támogatás tudományos ismeretterjesztés és környezetkultúra területen, igényes művek szerzői számára