A pályázati kiírás a TÁMOP 4.2.2.B-10/1-2010-0020 „A tudományos képzési műhelyek támogatása és a tehetséggondozás rendszerének kialakítása az Óbudai Egyetemen” Jánossy Ferenc Szakkollégiumot érintő alprojektjében szereplő részprogram megvalósítása céljából. A Jánossy Ferenc Szakkollégium (továbbiakban: Szakkollégium) 2012-2013 tanév őszi félévében indítandó szakmai és kompetencia-fejlesztő kurzusokra témajavaslatokkal valamint levezetésére lehet pályázni.
PÁLYÁZATI HATÁRIDŐ: 2012. június 20. (szerda) 23:59 (e-mail elküldése szerint, a be nem érkező, vagy félrecímzett e-mail-eket határidő után nem köteles a pályázat kiírója elfogadni)
PÁLYÁZAT LEADÁSA:
- elektronikus formában a (jfszk.jfszk@gmail.com) e-mail címre történik, a pályázati anyag dokumentumainak az e-mail-hez mellékletként történő csatolásával.
KURZUSVEZETŐ JUTTATÁSAI:
- kurzusonként 150 000 Forint (számlaképes esetben ÁFÁ-val együtt értendő; munkabéres megbízási szerződés esetén a munkaadói, munkavállalói és egyéb bért érintő levonandó összegekkel együtt értendő)
- a kurzusvezetői oklevél a Szakkollégiumtól: „Patronáló Tanár” címmel.
E pályázatban feltüntetett összeg csak a kurzusvezetőt illeti: amennyiben a pályázatot benyújtó javaslattevő személy és a kurzusvezető személye eltér, a javaslatot tevő személy anyagi elismerésre a Szakkollégium részéről illetve a kapcsolódó TÁMOP pályázatból – közreműködéséért – anyagi elismerésben egyik fél részéről sem részesíthető!
IDŐINTERVALLUM:
- 2012. szeptember 10-től legkésőbb 2012. december 21-ig
- 10-15 héten keresztül heti egy alkalommal, alkalmanként 2-3 óra (45 perces tanórák) összesen 30-45 óra teljesítése elvárt, melytől történő eltérési javaslat okát a pályázónak pályázatában indokolnia kell.
A Szakkollégium fenntartja magának a jogot, hogy a pályázatban vállalt, leírt, ajánlott időintervallumnál indokolt esetben eltérjen (oktatási szünetek, egyéb szakmailag indokolt körülmények esetében) akár kisebb óraszám irányában. – erről a kurzusvezetőt előzetesen értesíti.
PÁLYÁZHATÓ KURZUSOK:
A Szakkollégium a jelen 2012/2013-es tanév őszi félévében 10 szakmai illetve kompetencia-fejlesztő kurzust elindítását tervezi, de ez a szám – a bírálók döntésétől függően – változhat. Ezen belül legfeljebb csak 3 kompetenciafejlesztő kurzus indítható.
Kurzusindítási javaslatot bárki tehet, de ha a javaslattevő és kurzusvezető személye eltér, úgy a javasolt kurzusvezető nyilatkozta is csatolandó. A nyilatkozatban a leendő kurzusvezetőnek vállalnia kell, hogy a kurzus elindítása esetén vállalja a kurzusvezetési feladatot.
Egy személy részéről több pályázat is benyújtható, illetve több kurzus vezetését is elláthatja ugyan az a személy.
A kurzuson kis létszámú (4-15 fős) hallgatói csoport vesz részt.
ELVÁRÁS:
A kurzusvezetőnek biztosítania kell
- belépők tudásszintjének (differenciált) felmérése,
- kilépő egyéni hallgatói tudás, kompetenciák lemérését (azonos feladatsorral),
- egyénenkénti tudásfejlesztés támogatása, biztosítása: kurzus folyamán szóban, személyre szabottan, a kurzus végén a kilépési mérés értékelését – egy szöveges tanácsadással, javaslattal – írásban is ki kell egészíteni a kurzust követően (ez utóbbi feltétele a kurzusvezetés elfogadásának).
PÁLYÁZAT RÉSZEI:
- kurzuskoncepció, elérni kívánt cél meghatározásával
- kurzustematika
- részvétel „előfeltételeként” javasolt tudásigény meghatározása (ha ez szükséges)
- javaslattétel a kurzusvezető szakértő személyére
- javasolt kurzusvezető szakértő kompetenciája, végzettségei, referenciái
- javasolt kurzusvezető amerikai típusú önéletrajza
- javasolt kurzusvezető nyilatkozata a kurzusvezetői feladat vállalásáról annak indítása esetén
- javasolt kurzusvezető nyilatkozata az Óbudai Egyetemmel fennálló munkaviszony létezéséről (van vagy nincs)
- kurzusvezető-jelölt által ismert, illetve alkalmazni javasolt tanulásmódszertanok (ha lehet, kompetencia-területenként) felsorolása – amennyiben ez az adott kurzusjavaslat esetén értelmezhető.
- jelölendők a kurzus lebonyolításához szükséges infrastrukturális és tárgyi feltételek
- A kurzus foglalkozásainak heti időbeosztására 2 vagy 3 ajánlott időpont megadása. – vonatkozó részletek még a „Pályázat elbírálása” pontnál.
E dokumentációkat a nyertes pályázónak szerződéskötés előtt, egyeztetett időpontban nyomtatott eredeti példányban is át kell adnia. – azok hiányában a pályázatára vonatkozó kedvező döntés semmisnek minősül.
A Jánossy Ferenc Szakkollégium a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége által elismert tehetségpont, így az egyéni tehetségsegítő fejlesztések preferenciát élveznek!
ELŐNYT JELENT:
- tehetségpontnál szerzett tapasztalat
- tehetségsegítési tapasztalat, tevékenység
- tehetséggondozási továbbképzés elvégzése (ezen belül főként ECHA diploma illetve a Géniusz képzések preferáltak)
- tanulásmódszertani ismeretek továbbá ezek átadási gyakorlata
- a kurzus által érintett kompetenciák fejlesztésénél, tanulásánál alkalmazható (területenként több) tanulási módszerek ismerete, módszertan javaslata (ezeket a pályázatban történő feltűntetésük esetén tudjuk figyelembe venni)
Külön előnyt jelent az alábbi kurzusokra tett javaslat:
- Atomenergetikai kurzus
- PhotoShop alkalmazása a gyakorlatban
- Pályázatíró kurzus
- Gépírás
- Adatbáziskezelés
- Webprogramozás
- Android programozás
- MS Office alkalmazási mesterkurzus
PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA:
Az elindítható kurzusok közötti döntésben kiemelt szempont, hogy az induló kurzusok az Óbudai Egyetem karainak minél nagyobb hányadát fedjék le.
A beérkező pályázatokat a Szakkollégium szakmai alelnöke által vezetett Minősítő és Értékelési Bizottsága bírálja el, az alábbiak szerint.
Kiemelt szempont az adott pályázati témának támogatottsága a Szakkollégium tagjainak érdeklődésétől függően (előzetesen történt felmérés alapján), valamint a kurzusban vállalt óraszám, és a kurzusvezető(k) szakmai kompetenciája.
Amennyiben azonos vagy közel azonos kurzusjavaslatok érkeznek be (s tagsági érdeklődés alapján elindításuk indokolt) úgy a következők szerint kerülnek értékelésre:
A pályázat elbírálása a pályázatok időpontjavaslataitól függően lehet két körös, de kedvező időpontjavaslat esetében a két kör összevonható. Az első körben a pályázat időpontjavaslatait nem vesszük figyelembe: a többi pontban kértek alapján (minőségi – főként szakmai és tehetséggondozási – szempontok mentén) értékeljük a beérkező pályázatokat. A második fordulóban, az első forduló első két vagy három helyezettjével, ha szükséges egyeztetünk a pályázó számára még lehetséges további időpontokról (ha a megadottak nem egyeztethetők össze a Szakkollégium tagjainak igényeivel), s a pályázók által így vállalható időpontok alapján döntünk. Azonos időpontjavaslatok esetében az elsőkörös minősítés dönt.
ZÁRÓ INFORMÁCIÓ:
A pályázat pontjaitól eltérni csak a Szakkollégium engedélyével lehet, ha ez az eltérés érinti a pályázat lényegi illetve szakmai elvárásait, úgy a pályázat kiírója pályázatmódosítást tesz közzé alapvetően a Szakkollégium honlapján (ebben illetékes személy a Szakkollégium mindenkori szakmai alelnöke, mint a pályázat kiírója).
Az egyes változások tekintetében a Szakkollégium honlapján ( http://jfszk.hu ) közzétett felhívás a mérvadó!
A Szakkollégium a pályázatok közül e fenti félévben meg nem valósuló (nem „nyertes”) kurzusötleteket későbbi félévekben felhasználhatja (elindíthatja), melyhez a benyújtó pályázókat az aktuális félévben a Szakkollégium hasonló pályázatban történő részvételre külön fel fogja kérni (erről a pályázatok bírálati visszaértesítése is tájékoztat).
Kérjük, a pályázat benyújtása előtt ellenőrizze a Jánossy Ferenc Szakkollégium honlapján szereplő kiírásokat!
További tájékoztatást, kérdésekre információt a Szakkollégium központi e-mail címén keresztül adunk: (jfszk.jfszk@gmail.com).
További cikkek a rovatban
A Loupe Színházi Társulás arculatpályázata
Künstlerstadt Kalbe: Nyári rezidencia pályázat
Ékszertervező pályázat
Budapest főpályaudvar irodalmi pályázat
Interreg VI-A IPA Magyarország-Szerbia Program I. pályázat
Út, híd, járda építése és felújítása pályázat
Emberi Jogi Rövidfilmverseny pályázat diákoknak
L’ORÉAL-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Magyar Ösztöndíj pályázat
Selyemutak Ifjúsági Kutatási Ösztöndíj
“Együtt Ukrajnáért” – pályázat civil szervezetek számára
Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest – FES30 ösztöndíj
Basquiat nyomában – képzőművészeti pályázat
Az “Engedetlenség Leányiskolája” pályázata nő alkotók, női alkotócsoportok, kollektívák számára
Pályázat egyedülálló és családos hajléktalanok személyre szabott programjainak támogatására
Pályázat társasházak és lakásszövetkezetek korszerűsítésére, üzemeltetési beruházások előmozdítására, közösségi kezdeményezések ösztönzésére
A városi ipari örökség új művészeti perspektívái – pályázat fotósoknak és építészeknek
Egypercesnovella-író pályázat
Pályázat gazdasági vállalkozások kialakítására
Pályázat Budapest 150 emlékévhez kapcsolódó művészeti és kulturális projektek támogatására
Pályázat külhoni szervezetek működésének, fejlesztéseinek és eszközbeszerzéseinek támogatására
Vásáry Tamás-ösztöndíj – pályázat ifjú zenészek számára
Dózsa Imre-ösztöndíj – táncművészeti hallgatói össztöndíj
IX. Dorothy Waxman Nemzetközi Textiltervezői Díj
Tervezői pályázat bútor, lakáskiegészítő és textiltermék kategóriában