Európában öt cégből egy már felhő alapú technológiát használ. A telekommunikációs megoldások esetén a hosztolt, IP alapú technológia alkalmazásával egy vállalat nagyon sok időt, energiát és pénzt tud spórolni. Ráadásul egy egyedülálló pályázati lehetőséggel ez most egy fillér beruházási költség nélkül megvalósítható.
VoIP a vállalati telekommunikációban
A VoIP olyan technológia, ami a felhasználók részére lehetővé teszi, hogy szélessávú internet kapcsolatukon keresztül telefonhívást indítsanak vagy fogadjanak.
A vállalati VoIP megoldások arra építenek, hogy a céges munkához manapság úgyis nélkülözhetetlen a megfelelő szélessávú internet. Ha pedig ez rendelkezésre áll, akkor teljesen felesleges az irodán belüli telefonhálózat kiépítése. Nem kell jelentős összeget fordítani telefonközpont beszerzésére. A telefonhálózat tökéletesen és magas minőségben működhet az IP hálózaton, az összes telefonközponti funkciót és az üzemeltetés terheit pedig kiválthatjuk a szolgáltatók által kínált felhő alapú telefonközpont szolgáltatásokkal.
Ilyenkor tulajdonképpen a vállalkozás a legkorszerűbb telefonközpontot „veszi meg”, de nem kell érte sem akár milliós beruházási költséget fizetnie, sem megfelelő szakembert foglalkoztatni annak üzemeltetésére, karbantartására, fejlesztésére.
Mivel a hardvert és a szoftvert ez esetben nem a cég szerzi be, jelentős lesz a költségcsökkentés. Kiválthatóak a telefonközpont beruházási költségek, jelentősen csökkennek az üzemeltetési költségek, s mindezek mellett a hívásdíjak is kedvezőbbek minimum 30 – 50 %-kal.
Ingyen készülékek pályázati forrásból
A VoIP elsősorban a KKV szektorban biztosít egyedülálló lehetőséget a legkorszerűbb és a jövő igényeinek megfelelő telekommunikációs infrastruktúra megvalósítására, hiszen itt számít legjobban, hogy nincs szükség drága alközpont beszerzésére, illetve, hogy a felhő alapú alközponti megoldások rugalmasan bővíthetők.
A kisvállalkozásokat ugyanakkor sokszor az tartja vissza a megoldástól, hogy a korszerű IP telefonkészülékek beruházása megterheli a költségvetést. A vállalati megoldásokat ugyanis olyan modern IP telefonkészülékekkel használhatjuk, amik könnyebbé teszik az irodai munkát és kimagasló hangminőséget biztosítanak. EU-pályázati forrásokból az ilyen beruházás nehezen finanszírozható, mert egyrészt EU-mércével mérve kisösszegű, másrészt nem kiemelten támogatott célterület.
A hazai telekommunikációs szektor felelős szereplőjeként az Opennetworks célja, hogy a csúcstechnológia előnyeit minél több kisvállalkozás élvezhesse. Ezért – Cisco Select Partnerként – egyedülálló pályázati lehetőséget indít mindazok számára, akik a legkorszerűbb IP alközponti technológia bevezetése mellett döntenek kisvállalkozásukban.
A készlet erejéig a december végéig tartó pályázati időszakban az IP telefonközpont szolgáltatáshoz a mellékek számával megegyező számú Cisco SPA303G2 VoIP telefont biztosít a cég a szolgáltatás mellé ingyen! A pályázat keretében szerződő ügyfelek a teljes IP átállást beruházási költségek nélkül valósíthatják meg.
A szerződéses időszakban a készülékek használatához – a telefonközpont szolgáltatás havidíjain felül – semmilyen további költség nem kapcsolódik, a készülékek díja nem kerül beépítésre a havidíjba. Az igénybe vehető készülékek száma korlátozott, a bírálat és szerződéskötés bejelentkezési sorrendben történik, tehát érdemes sietni a pályázat benyújtásával.
Jó érvek a VoIP mellett
A telekommunikációs megoldások esetén a hosztolt, IP alapú technológia alkalmazásával egy vállalat nagyon sok időt, energiát és pénzt tud spórolni. Jelentős belső IT erőforrás szabadul fel, hiszen a rendszer-üzemeltetés a „felhőből” érkezik. Emellett a megoldás helytakarékos, nem kell szerverszoba az alközpontnak.
Az üzletfolytonosságot támogatja, hogy ezek a megoldások magas biztonságú adatközpontokban üzemelnek és a különböző beállítási lehetőségek miatt gyakorlatilag nincs elveszett hívás.
Mivel nem kell megvenni a telefonközpontot, ezért a rendszer jól skálázható, az aktuális célokhoz, mérethez szabható és gyorsan kiépíthető. A telefonközpont technológia mellé számos üzleti funkciót kap az előfizető: IVR (hangmenü), csengetési logika (follow me), csengetési csoportok, call center, hangrögzítés. A rendszerek akár kulcsrakész megoldásokkal, akár egyedi fejlesztésekkel az aktuális vállalati igényekhez igazítva támogatják a marketing, értékesítési és az irodai munkát.
Megoldás a jövő üzleti igényeire szabva
Sokan azt gondolják, hogy a jövő üzleti kihívásaira elsősorban a mobil telefon ad majd megoldást. Aki e mellett kardoskodik, az végig gondolhat néhány dolgot: nyilván nem szeretné, ha az ügyfelek hívásait üzletkötője tíz éves kisfia venné fel. Biztos nem szeretné, ha mobil percdíjakon kellene beszélgetnie munkatársaival a külföldi utak alatt. Mindenki örülne annak, ha a telefonon megvalósíthatók lennének a legkorszerűbb irodai funkciók a hangrögzítéstől a hangmenüig.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) éves piactanulmánya szerint 2014-ben a 10 főnél többet foglalkoztató vállalkozások 77%-a nélkülözhetetlennek tartja a vezetékes elérést, 97%-uk rendelkezik vezetékes telefon előfizetéssel. A vezetékes telefon tehát nélkülözhetetlen a közepes és nagyobb vállalatok esetében, ugyanakkor a KKV szektor legkisebb szereplői esetében is nehezen elképzelhető nélküle, hogy a vállalkozást komolyan vegyék.
A felhő alapú alközpont bevezetése növeli ez elérhetőséget és gyakorlatilag nullára csökkentheti az elvesztett hívásokat. Előre beállítható, hogy két-három csöngetés után a fel nem vett hívást egy másik kollégához, vagy mobiltelefonra továbbítsa a rendszer. A csengetési csoportok beállításával a hívás egyszerre több helyen, vagy késleltetve egymás után több helyen csöröghet.
Ismerje meg, hogyan profitálhat vállalkozása a felhő alapú telekommunikációs technológia által kínált lehetőségekből most beruházás nélkül és ingyenes készülékekkel: www.opennet.hu/keszulekpalyazat
További cikkek a rovatban
Tiéd a holnap! – A jövő kreatív tehetségét várja a MOME! ösztöndíj
Rászoruló kiskorú gyermekek (illetve az őket ellátó és segítő intézmények) sporttámogatása
Gyógyszerészet pillanatképekben fotópályázat
Katona Kiss Ferenc és neje Túri Júlia képzőművészeti alapítvány ösztöndíj pályázat
Mészáros Lázár honvédségi ösztöndíj
Pályázat piacra lépéshez magyar kkv-k és startup cégek számára
Személygépkocsi beszerzés támogatása kerekesszékkel közlekedő személyek részére
Logó és szlogen pályázat
Gyakornoki program a 24.hu-nál! pályázat
KBr Photo Award – nemzetközi dokumentarista fotópályázat
Rijksakademie Residency – rezidencia program (Amszterdam) pályázat
Pályázat szakmai tevékenységek fejlesztésére és megújítására képzőművészek számára
A Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat
Alkotói támogatás tudományos ismeretterjesztés és környezetkultúra területen, igényes művek szerzői számára
Pályázat ismeretterjesztő és környezetkultúra rendezvények megvalósítására
Pályzat a jásdi öltöztethető Szűz Mária-szobor ruhatervezésére
Tudományos folyóiratok működésének támogatása pályázat
Heather B. Mattera Opportunity nemzetközi fotográfiai ösztöndíj
Művészeti és kulturális folyóiratok működési támogatása
Pályázat induló és kezdő előadók, zenekarok hang- és képfelvételének elkészítésére, turnék és fellépések megvalósításának támogatására
Képzőművészeti tervpályázat Sárdy János bronz dombormű tervezésére és kivitelezésére
Princeton Arts művészeti ösztöndíj
Pályázat veszélyeztetett helyzetű épített műemlékek veszélyelhárításának, állagmegóvásának támogatására
Pályázat műemlék épületek felújítására és kapcsolódó képzőművészeti alkotások restaurálására