A Ludwig Múzeum a kortárs vizuális- és előadóművészet valamennyi ágából várja a jelentkezőket a Kreatív Európa által támogatott, CAPP Művészeti Együttműködési program keretében megvalósuló workshopjára.
A CAPP Művészeti Együttműködési Program (2015-2018) legfőbb célja, hogy növelje a művészek országok közötti mobilitását, valamint elősegítse nemzetközi munkakapcsolatok kialakítását kutatások, rezidenciaprogramok és képzések szervezésével. A képzések fókuszában az a törekvés áll, hogy azon alkotói metódusok, amelyek aktív szerepet vállalnak a társadalom formálásában, bekerülhessenek a művészek és egyéb kulturális szereplők eszköztárába.
A projekt első állomása a 2015. szeptember 11-12-13-án és 20-án megrendezendő 3+1 napos budapesti workshop.
A workshop célkitűzései:
A résztvevőknek közvetlen tapasztalatot nyújtani a közösségi művészet erejéről.
Elméleti háttér felvázolásával és gyakorlati példákkal illusztrálni, hogy a művészet segítségével folytatott társadalmi párbeszéd képes a közösségek életminőségén javítani.
Alkalmat teremteni a részvételi alkotói folyamatok elsajátítására, továbbá megadni a nézőpontváltás lehetőségét.
A projektötletek megtervezésben segíteni.
A workshop során az alábbi kérdésekre keressük a válaszokat:
Van-e a művésznek társadalmi felelőssége? Mit nevezünk társadalmi problémának? Mit nevezünk közösségi alkotásnak? Ez még művészet vagy már valami más? Hol a művész és hol az üzenet helye egy közösségi alkotófolyamatban? Milyen közösségi és társadalmi elvárásokat szükségszerű menedzselni egy közösségi projekt kivitelezése során? Hogyan tervezze meg és dokumentálja a művész az alkotói folyamatot?
A workshop vezetője a Káva Kulturális Műhely:
A Káva 1996 óta magas szakmai színvonalon, elismerten működő, hazai és nemzetközi programokat bonyolító független kulturális műhely, mely aktív szerepet vállal a társadalom formálásában, a közönségépítésben, a közösségi párbeszéd megteremtésében. A Káva folyamatosan keresi az olyan szakmai kihívásokat, melyek által különféle területekről érkező alkotókkal gondolkodhat együtt. Fókuszában az együttműködői művészet és a résztvevői helyzet kutatása áll.
Kiket várunk:
Olyan művészek jelentkezését várjuk valamennyi, de elsősorban a képzőművészet területéről, akik szeretnének jártassá válni a társadalmilag elkötelezett művészet elméleti és gyakorlati kérdéseiben és szívesen dolgoznak együtt a többi művészeti ág képviselőivel. A workshop tervezett létszáma 20 fő, hivatalos nyelve a magyar. A pályázóktól kérjük, hogy a workshop teljes időtartamára (3 egész+1 fél nap) tegyék magukat szabaddá, a pontos megjelenés fontos számunkra.
Mit biztosítunk: A workshopon való részvétel ingyenes.
A pályázás módja:
A motivációs levéllel bővített önéletrajzokat e-mailben várjuk a következő címre: simon.andrea@ludwigmuseum.hu. Kérdéseket a +36/20-333-8427-es telefonszámon is tudunk fogadni. A nyílt felhívás során beérkezett jelentkezésekből a workshop szervezői választják ki a résztvevőket. A jelentkezők e-mailben kapnak értesítést a szelekciós folyamat eredményéről, legkésőbb 2015. augusztus 25-ig.
A pályázatok beérkezési határideje: 2015. augusztus 21.
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára
Ezüstgerely művészeti pályázat