Pályázat panziók létesítésére a Dunakanyar kiemelt turisztikai fejlesztési térségben a Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési konstrukció keretében.
A konstrukció célja a turisztikai vonzerőkhöz kapcsolódó és a turisztikai vonzerők közelében található új kereskedelmi szálláshelyek kialakítása, az újonnan létrejött szálláshelyek működéséből származó árbevételek által a profitabilitás és a fenntarthatóság növelése.
Részletes célok:
- az érintett desztinációkban a vendégek és a vendégéjszakák számának növelése, szolgáltatók folyamatos, éves működésének biztosítása;
- a projektek megvalósításán keresztül munkahelyek teremtése és a meglévő munkaerő megtartása.
A projektek esetében kiemelt figyelmet kell fordítani arra, hogy a létrejövő, újra megnyíló szálláshelyek képesek legyenek:
- folyamatos foglalkoztatás biztosítására, ezáltal helyi adók, közterhek és egyéb állami előírások teljesítésére;
- illeszkedjenek a turisztikai fejlesztési irányvonalakhoz.
A felhívás keretösszege: 750 millió Ft.
Várható támogatott projektek száma: 1 -12 db
Maximális támogatási intenzitás: 50%
Regionális beruházási támogatási jogcím esetében a regionális támogatási térkép szerint nagyvállalatoknak nyújtható maximális támogatási intenzitások:
- Közép-Dunántúl: 35%
- Közép-Magyarország: 35%
- Észak-Magyarország: 50 %
A regionális támogatási térkép alapján adható maximális támogatási intenzitás kisvállalkozás esetében +20%-kal, középvállalkozás esetében +10%-kal emelhető, de összességében nem haladhatja meg a tervezett elszámolható fejlesztési költségek, a projekt összesen elszámolható költségvetésének 50%-át.
A támogatási igény esetében az igényelt támogatási összeget az alábbi minimum és maximum összegek figyelembevételével kell meghatározni:
Szálláshely-kategória : új panzió létesítése esetén (3*-4*)
Minimum – maximum támogatási összegek: 55 millió – 300 millió Ft között.
Támogatást igénylők köre
Magyarországon bejegyzett székhelyű vagy telephelyű, kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok (ideértve az ingatlankezelő, ingatlanbefektetési társaságokat),
- befektetési alapok és az azok nevében eljáró alapkezelők,
- költségvetési szervek és intézményeik és az általuk megbízott üzemeltető gazdasági társaságok,
- önkormányzatok és intézményeik és az általuk alapított gazdasági társaságok,
- egyházi jogi személyek.
Amely megfelel a következő feltételeknek:
Rendelkezik legalább egy lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele), vagy legalább 50%-t elérő tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása(i), vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása legalább 1 lezárt, jóváhagyott üzleti évvel rendelkezik.
Szálláshely létesítésére kizárólag a tervezett beruházás helyszíneként szolgáló ingatlan tulajdonosa nyújthat be támogatási kérelmet!
- amennyiben a támogatási kérelmet a tulajdonosok nyújtják be, és a szálláshely üzemeltetését bérlő útján vagy más konstrukcióban (koncesszió, üzemeltetési szerződés) harmadik féllel kívánják ellátni, és a harmadik fél már kiválasztásra került akkor a támogatási igény a bérlő/üzemeltető és a tulajdonos közös beleegyező nyilatkozata alapján kerülhet benyújtásra,
A kötelező fenntartási időszakra a fenntartási kötelezettség elsődlegesen a támogatási kérelmet benyújtót terheli. Amennyiben a tulajdonos a projekt fenntartását bérlőn, üzemeltetőn vagy vagyonkezelőn keresztül is biztosíthatja, ebben az esetben szükséges a bérleti, illetve üzemeltetési szerződés csatolása a támogatási igény benyújtásához, változás esetén a módosított szerződés benyújtása a Támogatónak a fenntartási időszak végéig.
Támogatható kereskedelmi szálláshely kategóriák
- 3*-4* panzió létesítése (panzió: az a kizárólag szálláshely-szolgáltatás folytatása céljából létesített szálláshelytípus, amely a 239/2009. Korm. rendelet 2.§ d) pontja alapján panziónak minősül)
Támogatható tevékenységek köre
Támogatási igény csak az alábbiakban felsorolt és kereskedelmi szálláshelyfejlesztéshez kapcsolódó tevékenységhez kapcsolódóan nyújtható be.
Önállóan támogatható tevékenységek – új létesítmény létrehozatalának minősülő:
- új kereskedelmi szálláshelyek, azon belül panziók létesítése
- a korábban legalább 1 évig szálláshelyként (panzió vagy szálloda) működő, de a támogatási igény benyújtásakor üzemeltetési engedéllyel 2018. január 1. óta nem rendelkező panzió vagy szálloda átalakítása, fejlesztése, bővítése, amelyben a támogatás benyújtásakor gazdasági tevékenységet nem végeznek
Önállóan nem támogatható tevékenységek:
- a szálláshellyel közös üzemeltetésben levő vendéglátóegység kialakítása;
- épületek energia hatékony működését javító beruházások (Az építési költségek maximum 20%-a);
- kereskedelmi szálláshelyek üzemeltetéséhez szükséges információs és kommunikációs technológiai, ügyviteli és/vagy értékesítési rendszerekhez szükséges szoftverbeszerzés, beruházás; (maximum 10 millió Ft értékben);
- szálláshelyhez kapcsolódó bűnmegelőzési tevékenység támogatása
- az épület teljes körű azbesztmentesítése;
- akadálymentesítés;
- építési tevékenységekhez kapcsolódó bontási munkálatok költségei (az építési költségek maximum 10%-a);
- a támogatott kereskedelmi szálláshelyek használatához közvetlenül kapcsolódó telekhatáron belüli infrastrukturális fejlesztések (ide nem értve a kültéri wellness (A projekt összköltségének maximum a 10%-a);
- parkoló kialakítás (minimum a 253/1997. Korm. rendeletben előírt mennyiségben).
Projekt területi szűkítése
Jelen felhívás keretében a Dunakanyar kiemelt turisztikai fejlesztési térségben kizárólag a jelen felhívás 1. számú Mellékeltben szereplő településlistán szereplő települések belterületén megvalósítandó panzió létesítéshez kapcsolódó projektjavaslatok támogathatók, mely térséget a Dunakanyar kiemelt turisztikai fejlesztési térség meghatározásáról, valamint a térségben megvalósítandó egyes fejlesztésekről meghatározásáról szóló 1550/2017. (VIII. 18.) Korm. határozat 1. melléklete határoz meg és amelyet az Atr. 25.§-a tovább szűkít.
A projekt kapcsán kötelező vállalások
- Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) a Panzió Tanúsító Védjegyrendszerben minősítteti szálláshelyét legkésőbb a projektzáró beszámoló benyújtásáig, Panzió 3*-4* minősítést szerez, és a vállalt minősítést, vagy annál magasabb minősítést a fenntartási idő végéig vállalja;
- évi 360 napig nyitva tart, és ezt a fenntartási idő végéig vállalja;
- a vállalt nyitva tartott napokra az üzleti tervében leírt prognózis 75,1%-át, de minimum a vállalt nyitva tartott napokra vetített 50%-os szobakihasználtságot vállalja.
- Kedvezményezettnek kötelessége tájékoztatni a Támogatót elektronikus levélben az építésfelügyeleti ellenőrzések esedékességéről a tudomására jutáskor azonnal, annak eredményéről a tudomására jutást követő 3 napon belül.
A fejlesztéssel érintett ingatlanra vonatkozó feltételek
Szálláshely létesítésére kizárólag a tervezett beruházás helyszíneként szolgáló ingatlan tulajdonosa nyújthat be támogatási kérelmet!
Támogatás abban az esetben nyújtható, amennyiben a fejlesztéssel érintett ingatlan(ok) tulajdoni viszonyai az alábbiaknak megfelelnek, és a projekt szempontjából ennek megfelelő rendezett tulajdoni viszonyok állnak fenn:
- Az ingatlan per- és igénymentes, kivéve, ha az igény jogosultja támogatási kérelmet benyújtó.
- Amennyiben a beruházással érintett ingatlan állami tulajdonban van, az alábbi dokumentumokat szükséges benyújtani:
- A támogatási igény benyújtásához:
- az állami vagyon kezelőjének a projekt benyújtásához történő hozzájárulását szükséges mellékelni.
- A támogatói okirat kiállításához:
- ingatlan tulajdonosának (a tulajdonosi jogokat gyakorló szervezet képviselőjének) nyilatkozata szükséges arról, hogy hozzájárul a támogatási igény végrehajtásához és a támogatás során megvalósuló infrastrukturális fejlesztések aktiválásához, és a tulajdonosnak (a tulajdonosi jogokat gyakorló szervezet képviselőjének) nyilatkoznia kell, hogy – legalább a fenntartási időszak végéig – a fejlesztendő területet a támogatást igénylő rendelkezésére bocsátja.
- A támogatási igény benyújtásához:
Támogatás formája
A támogatást igénylő működési támogatásának nem minősülő, visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatásban (a továbbiakban: vissza nem térítendő támogatás) részesül.
Az önerő mértéke
A támogatást igénylőnek legalább a beruházás összes elszámolható költségének az igényelt támogatási összeggel csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie.
Regionális beruházási támogatási jogcím igénybevétele esetében 25% saját forrást minden állami támogatástól mentes formában szükséges biztosítani.
Előleg mértéke
Jelen támogatási igény kiírás keretében támogatott projektek esetében az igénybe vehető maximális előleg mértéke a megítélt támogatás 50%-a.
Letölthető dokumentumok
A támogatási igény magyar nyelven, kizárólag a https://eptk.fair.gov.hu felületen keresztül nyújtható be elektronikus formában.
Pályázzon velünk!
Pályázatírás
Támogatási igények benyújtására a 2019. május 9. 0:01 óra és 2019. június 6. 24:00 óra közötti időszakban van lehetőség.
További cikkek a rovatban
Vállalkozóvá válás támogatása komplex szolgáltatásokkal és tőkejuttatással pályázat
Interreg VI-A IPA Magyarország-Szerbia Program I. pályázat
A Loupe Színházi Társulás arculatpályázata
Ékszertervező pályázat
Budapest főpályaudvar irodalmi pályázat
HUSK-2302 pályázat a természeti erőforrások védelmére, a helyi örökség megőrzésére és közös kockázatviselésre
Független médiumok támogatási program
Út, híd, járda építése és felújítása pályázat
“Együtt Ukrajnáért” – pályázat civil szervezetek számára
Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest – FES30 ösztöndíj
Basquiat nyomában – képzőművészeti pályázat
Az “Engedetlenség Leányiskolája” pályázata nő alkotók, női alkotócsoportok, kollektívák számára
Pályázat egyedülálló és családos hajléktalanok személyre szabott programjainak támogatására
Pályázat társasházak és lakásszövetkezetek korszerűsítésére, üzemeltetési beruházások előmozdítására, közösségi kezdeményezések ösztönzésére
A városi ipari örökség új művészeti perspektívái – pályázat fotósoknak és építészeknek
Egypercesnovella-író pályázat
Pályázat gazdasági vállalkozások kialakítására
Pályázat Budapest 150 emlékévhez kapcsolódó művészeti és kulturális projektek támogatására
Pályázat külhoni szervezetek működésének, fejlesztéseinek és eszközbeszerzéseinek támogatására
Vásáry Tamás-ösztöndíj – pályázat ifjú zenészek számára
Dózsa Imre-ösztöndíj – táncművészeti hallgatói össztöndíj
Tervezői pályázat bútor, lakáskiegészítő és textiltermék kategóriában
Terézváros díjai képző- és iparművészeti pályázat
Pályázat sportegyesületek számára